Rzeszów - Niedziela, 22.06.2025
Reklama

O rozwoju pielęgniarstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim. XII Międzynarodowe Sympozjum już wkrótce

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Już 26 września rozpocznie się XII Międzynarodowe Sympozjum związane z pielęgniarstwem. Będzie o rozwoju technologii w diagnostyce i wprowadzaniu technik IT.

XII Międzynarodowe Sympozjum „Pielęgniarstwo fundamentem opieki. Innowacyjne rozwiązania w pielęgniarstwie” odbędzie się w stolicy Podkarpacia – Rzeszowie w dniach 26-27 września 2019 roku.

Instytut Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu  Uniwersytetu Rzeszowskiego już po raz trzeci jest współorganizatorem  sympozjum zapoczątkowanego w 2002  przez  prof. Valerie Tothovą Prodziekana Wydziału Zdrowia i Nauk Społecznych Południowoczeskiego Uniwersytetu w Czeskich Budejowicach.

Coroczne sympozja odbywające się od 2008 roku  kolejno we współpracujących uczelniach kształcących pielęgniarki: Wydziale Zdrowia i Nauk Społecznych Południowoczeskiego Uniwersytetu w Czeskich Budejowicach (Czechy), Wydziale Nauk Społecznych i Opieki Zdrowotnej Uniwersytetu Filozofa Konstantyna w Nitrze (Słowacja), Wydziale Zdrowia Uniwersytetu w Debreczynie (Węgry), Instytut Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Rzeszowskiego są przykładem integracji środowiska naukowego i zawodowego pielęgniarek z państw Grupy Wyszehradzkiej.
Reklama
Hasło przewodnie tegorocznego Sympozjum  -  „Pielęgniarstwo fundamentem opieki. Innowacyjne rozwiązania w pielęgniarstwie”, wpisuje się doskonale w aktualne działania  na rzecz rozwoju pielęgniarstwa. Należą do nich  systemowe rozwiązania , w tym działania na rzecz rozwoju wysokiej jakości profesjonalnego kształcenia praktycznego w mono i wieloprofilowych centrach symulacji. Rozwój nowych technologii w diagnostyce, leczeniu, monitorowania stanu zdrowia oraz wprowadzanie technik IT do opieki zdrowotnej są już codziennością w pracy zawodowej pielęgniarki /pielęgniarza– profesjonalistów.

Tematyka konferencji  będzie okazją do dyskusji w gronie liderów i profesjonalistów, nawiązania bliższych relacji oraz wsparcia w działaniach na rzecz rozwoju edukacji w pielęgniarstwie, badań naukowych i nowych kompetencji zawodowych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Jasionce zginął motocyklista

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch tragicznych wypadków drogowych.

Rzeszów

5G w Rzeszowie, czyli autonomiczne autobusy i drony monitorujące bezpieczeństwo obywateli

RZESZÓW. Plan Ratusza względem sieci 5G zakłada realizację dwóch projektów.

Rzeszów

W rzeszowskim salonie Harleya-Davidsona i Yamahy sezon letni rozpoczynają dniem otwartym

RZESZÓW. Będzie dzień otwarty połączony m.in. ze wspólnym grillowaniem.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał dwie nowe ulice

RZESZÓW. Jedna z ulic znajdzie się na osiedlu Franciszka Kotuli, druga na os. Przybyszówka.

Rzeszów

Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych ws. darmowych biletów: podstawa prawna jest

RZESZÓW. Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych  apeluje o ponowne rozpatrzenie petycji.

Reklama