Rzeszów - Piątek, 12.06.2026
Reklama

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwej kierującej. 63-latce grożą 3 lata więzienia

Dodano: 28.05.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad promil alkoholu w organizmie miała 63-letnia kierująca, ujęta przez świadków na terenie powiatu rzeszowskiego. Mężczyźni uniemożliwili kobiecie dalszą jazdę i powiadomili służby. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 2 w nocy. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwej kierującej, a policjanci, którzy pojechali na wezwanie, potwierdzili je na miejscu. Zastali tam świadków oraz siedzącą w samochodzie kobietę.

Z relacji mężczyzn wynika, że wracając do domu zauważyli stojący na poboczu pojazd z uszkodzeniami blacharsko-lakierniczymi. Za kierownicą siedziała kobieta. Na pytanie, czy potrzebuje pomocy, odpowiedziała, że nie, i uruchomiła auto. Po przejechaniu niewielkiego dystansu pojazd zatrzymał się jednak na środku drogi.

Zaniepokojeni świadkowie podbiegli do samochodu i otworzyli drzwi, by sprawdzić, czy kobiecie nic się nie stało. Wtedy poczuli woń alkoholu. Podejrzewając, że kierująca może być nietrzeźwa, zadzwonili pod numer alarmowy 112.

Reklama

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 63-latki. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również, że uszkodzenia widoczne na pojeździe powstały jakiś czas wcześniej.

Mundurowi elektronicznie zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Już niebawem usłyszy ona zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Znamy datę przenosin busów „Marcel” na Dworzec Podmiejski

RZESZÓW. O przenosiny busów firmy „Marcel” zabiegał prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Do Rzeszowa powrócą upały. Temperatura maksymalna może osiągnąć nawet 31 st. C.

RZESZÓW, PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada upały w 17 powiatach województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Jaką popularnością cieszyła się wakacyjna linia kolejowa do słowackich Medzilaborec?

RZESZÓW. W piątek odbyło się spotkanie przedstawicieli Podkarpacia i Kraju Preszowskiego.

Rzeszów

Willa Potockich na Ukrainie „w rękach” studentów Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Obóz, w ramach którego odbędą się prace potrwa od 11 do 22 września.

Rzeszów

Kilkaset osób pobiegnie w centrum Rzeszowa, aby pomóc 17-letniej Iwonie

8 września z rzeszowskiego rynku wystartuje charytatywna sztafeta Rzeszów Business Run. 

Rzeszów

Słynna amerykańska dziennikarka z wizytą w Rzeszowie

Amerykańska dziennikarka Rita Cosby będzie przebywała w Polsce od 26 sierpnia. Jej obecność to zapowiedź wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce oraz uczestnictwo w Kongresie 60 Milionów.

Reklama