Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Od 1 kwietnia sporo zmian w rozkładzie jazdy rzeszowskich autobusów

Dodano: 19.03.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Od 1 kwietnia Zarząd Transportu Miejskiego wprowadzi zmiany i korekty rozkładów jazdy kilkudziesięciu autobusów MPK. Dotyczą one linii: 0A, 0B, 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 26, 27, 29, 30, 31, 32, 34, 35, 36, 37, 40, 43, 45, 47, 49, 57, 58, 59, N1 oraz N3.

Rzeszowski ratusz wymienia dwa główne powody zmian w rozkładzie jazdy miejskich autobusów: pierwszy z nich to reakcja ZTM na sygnały i zgłoszenia od mieszkańców oraz pracowników firm dojeżdżających do swoich miejsc pracy, natomiast drugi związany jest z włączeniem do siatki połączeń nowych oraz niewykorzystywanych dotychczas przystanków: Piłsudskiego ZDZ01, Wyzwolenia/ Ujejskiego 03 i Wyzwolenia/Przy torze 06, Powst. Warszawy 05, Piłsudskiego U. Wojewódzki 06 (dla linii skręcających w al. Cieplińskiego), a także zmianami nazw niektórych przystanków w całej sieci obsługiwanej autobusami MPK Rzeszów.

Co zmieni się w rozkładzie jazdy MPK od 1 kwietnia 2025 r.?

Wśród ważniejszych zmian, Zarząd Transportu Miejskiego wymienia:

  • skierowanie wszystkich kursów linii 43 do ul. Dworaka,
  • dodatkowe kursy linii nocnej N3 we wszystkie dni tygodnia o godz. 22:49 oraz 3:51
  • zmiana liczby kursów na linii nr 5, z jej jednoczesnym wydłużeniem do ul. Lubelskiej oraz włączeniem w siatkę połączeń z możliwością przesiadek w centralnej części miasta, a także dostosowaniem godzin kursowania do godzin zmianowości większych zakładów pracy
  • zmiana niedzielnych dopołudniowych kursów autobusów linii 58 – na wniosek Gminy Tyczyn.

Nowy rozkład jazdy, który zacznie obowiązywać od 1 kwietnia, obejmie również kilkuminutowe przyśpieszania lub opóźnienia niektórych kursów. „Osiemnastka” z przystanku Wyzwolenia WORD 04 zamiast o godz. 22:29 pojedzie o godz. 22:32, na linii nr 4 z przystanku Krasne Auchan 01 nastąpi opóźnienie ostatniego kursu sobotniego, z kolei linie nr 8 i 31 z przystanku Sikorskiego MPGK 20 w dni powszednie w godzinach 4:30-6:15 będą przyspieszone o 2 minuty.

Z dniem 31 marca br. nastąpi zakończenie pilotażu linii nr 60, która kursowała od początku miesiąca. W związku z tym zlikwidowane zostaną dwa kursy linii nr 9 (6:13 z ul. Trembeckiego, 16:50 z ul. Olbrachta).

Jednocześnie ZTM informuje, że na przystankach systematycznie rozwieszane są nowe rozkłady jazdy. Ze zmianami można się zapoznać w dynamicznym rozkładzie jazdy na stronach: einfo.erzeszow.pl, www.mpk.rzeszow.p oraz  ztm.rzeszow.pl.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Akcja honorowego krwiodawstwa w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Krew dla osób potrzebujących będzie można oddać w najbliższą sobotę 6 sierpnia 2022 r.

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. W piątek zamknięte ulice w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Kto zaprojektuje parking przy ul. Krzyżanowskiego? Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ma powstać tam 39 miejsc parkingowych. Przetarg potrwa do końća sierpnia.

Rzeszów

Sinice na rzeszowskiej Żwirowni. Wprowadzono zakaz kąpieli

RZESZÓW. Kąpielisko pozostaje zamknięte do odwołania.

Rzeszów

[FOTO] Przebudowa układu dróg w śródmieściu Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa budowa ronda w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału ZUS. Jest to jeden z ostatnich etapów większej inwestycji, jaką jest przebudowa układu dróg w centrum Rzeszowa.

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. Ponad 150 km ścigania [PROGRAM]

PODKARPACIE. Na zawodników czeka 11 wymagających, asfaltowych odcinków specjalnych o łącznej długości 152 kilometrów, podzielonych na dwa etapy.

Rzeszów

Tour de Pologne w Rzeszowie. W środę utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Niektóre ulice będą całkowicie zamknięte już od godz. 9:00 do późnego popołudnia. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Wypadek na ul. Sikorskiego. Zderzyły się cztery samochody

RZESZÓW. Ranna została 33-letnia koboeta. 

Reklama