Rzeszów - Niedziela, 17.05.2026
Reklama

Od 1 lipca wspólny bilet ZTM i ZG PKS. Umowa podpisana

Dodano: 24.06.2021 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Podpisano umowę pomiędzy Zarządem Transportu Miejskiego w Rzeszowie, a Związkiem Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”, na mocy której od 1 lipca, pasażerowie będą mogli korzystać z jednego biletu (Autobus + Autobus) uprawniającego do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej. 

W maju br. Rada Miasta Rzeszowa przyjęła uchwałę, która wprowadza wspólny bilet dla pasażerów korzystających z autobusów komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM w Rzeszowie oraz autobusów komunikacji międzygminnej MKS, której organizatorem jest ZG PKS.

Posiadacz takiego biletu będzie uprawniony do korzystania bez limitu ilości przejazdów na wszystkich liniach autobusami komunikacji miejskiej ZTM w Rzeszowie oraz na wybranych trasach ZG PKS (MKS) na terenie gmin Głogów Młp., Trzebownisko, Krasne i Boguchwała.

W każdej z gmin wydzielono 2 strefy biletowe.

W ofercie obowiązują wszystkie uprawnienia ustawowe do bezpłatnych bądź ulgowych przejazdów. Wykaz uprawnień samorządowych dostępny jest na stronie internetowej ZTM Rzeszów oraz ZG PKS.
Zintegrowany bilet miesięczny będzie można zakupić w Punktach Obsługi Podróżnego ZTM w Rzeszowie oraz sklepie internetowym www.ebilet.erzeszow.pl od dnia 24 czerwca.  Bilety zapisywane będą na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.
Reklama

Wspólny bilet zacznie obowiązywać od 1 lipca.

Ceny biletów:
 
 
Bilet miesięczny imienny sieciowy autobus + autobus ważny we wszystkie dni miesiąca:
 
I strefa
(ZG PKS)
normalny 146,00  
ustawowy 73,00  
samorządowy 82,00  
II strefa
(ZG PKS)
normalny
ustawowy
samorządowy
186,00
93,00
105,00

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czarnogóra - nowy kierunek czarterowy z Jasionki

RZESZÓW/JASIONKA. W wakacyjnej oferice podrzeszowskiego lotniska znajdzie się 24 kierunki, do 13 krajów.

Rzeszów

Mobilny spektakl "Iskry Niepodległej" rusza w trasę. W marcu odwiedzi Rzeszów

RZESZÓW. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych, widzowie mogą poznać historie wybitnych Polek i Polaków.

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy powstanie na os. Króla Augusta [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Przy ul. Sportowej na osiedlu Króla Augusta powstanie nowy park kieszonkowy. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Po raz kolejny pobiegną "Wilczym Tropem"

RZESZÓW. Nieco ponad 2 kilometry będą mieli do pokonania uczestnicy biegu pn. „Wilczym Tropem”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na rzeszowskich Bulwarach. Celem zawodów jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych.

Rzeszów

Rondo przy ZUS ma nazwę

RZESZÓW. „Rondo im. Ignacego Daszyńskiego” – taką nazwę otrzymało nowe rondo w rejonie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie. 

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci eskortowali samochód z rodzącą kobietą

RZESZÓW. Policjanci rzeszowskiej drogówki pilotowali do szpitala samochód z kobietą w zaawansowanej ciąży. Dzięki pomocy funkcjonariuszy, ciężarna na czas trafiła pod opiekę lekarzy.

Rzeszów

Inwestycja drogowa na os. Pogwizdów Nowy

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na budowę ul. Chmajówka na osiedlu Pogwizdów Nowy. 

Rzeszów

Kiermasz "Niezła Sztuka" w Plazie

RZESZÓW. Winyle, płyty CD, książki, rękodzieło – to wszystko czekać będzie na odwiedzających kiermasz „Niezła Sztuka”, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 4 marca 2023 r. w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów.

Reklama