Rzeszów - Niedziela, 17.05.2026
Reklama

Od 1 lipca wspólny bilet ZTM i ZG PKS. Umowa podpisana

Dodano: 24.06.2021 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Podpisano umowę pomiędzy Zarządem Transportu Miejskiego w Rzeszowie, a Związkiem Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”, na mocy której od 1 lipca, pasażerowie będą mogli korzystać z jednego biletu (Autobus + Autobus) uprawniającego do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej. 

W maju br. Rada Miasta Rzeszowa przyjęła uchwałę, która wprowadza wspólny bilet dla pasażerów korzystających z autobusów komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM w Rzeszowie oraz autobusów komunikacji międzygminnej MKS, której organizatorem jest ZG PKS.

Posiadacz takiego biletu będzie uprawniony do korzystania bez limitu ilości przejazdów na wszystkich liniach autobusami komunikacji miejskiej ZTM w Rzeszowie oraz na wybranych trasach ZG PKS (MKS) na terenie gmin Głogów Młp., Trzebownisko, Krasne i Boguchwała.

W każdej z gmin wydzielono 2 strefy biletowe.

W ofercie obowiązują wszystkie uprawnienia ustawowe do bezpłatnych bądź ulgowych przejazdów. Wykaz uprawnień samorządowych dostępny jest na stronie internetowej ZTM Rzeszów oraz ZG PKS.
Zintegrowany bilet miesięczny będzie można zakupić w Punktach Obsługi Podróżnego ZTM w Rzeszowie oraz sklepie internetowym www.ebilet.erzeszow.pl od dnia 24 czerwca.  Bilety zapisywane będą na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.
Reklama

Wspólny bilet zacznie obowiązywać od 1 lipca.

Ceny biletów:
 
 
Bilet miesięczny imienny sieciowy autobus + autobus ważny we wszystkie dni miesiąca:
 
I strefa
(ZG PKS)
normalny 146,00  
ustawowy 73,00  
samorządowy 82,00  
II strefa
(ZG PKS)
normalny
ustawowy
samorządowy
186,00
93,00
105,00

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zablokowany przejazd przy hali Podpromie. Kiedy zostanie przywrócony?

RZESZÓW. We wtorek, 27 grudnia deweloper zagrodził przejazd łączący ul. Lenartowicza z drogą przy hali Podpromie w związku z rozpoczęciem budowy obiektu mieszkalno-usługowego.

Rzeszów

Wypadek na ul. Leszka Czarnego. Samochód potrącił pieszą

RZESZÓW. 42-letnia mieszkanka Rzeszowa została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej w Sylwestra i w Nowy Rok?

​RZESZÓW. W Sylwestra komunikacja miejska będzie funkcjonowała wg sobotniego rozkładu jazdy, a w Nowy Rok i w Święto Trzech Króli autobusy pojadą jak w święta.

Rzeszów

Jedna osoba ranna w wypadku na ul. Nowosądeckiej

RZESZÓW. Jedna osoba została poszkodowana w zderzeniu volkswagena ze skodą octavią, do którego doszło na ulicy Nowosądeckiej w Rzeszowie. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Autobus wodorowy na ulicach Rzeszowa. Trwają testy

RZESZÓW. W Rzeszowie trwają testy autobusu wodorowego marki Autosan. Jeśli przebiegną pomyślnie, miasto planuje zakupić 20 pojazdów z takim napędem.

Rzeszów

Dotacje na zadania kulturalne w Rzeszowie w 2023 roku. Prezydent czeka na oferty

RZESZÓW. Ruszył konkurs na realizację zadań kulturalnych w 2023 roku w Rzeszowie. Na ten cel miasto zarezerwowało pół miliona złotych. 

Rzeszów

Odmulanie rzeszowskiego zalewu zakończone

RZESZÓW. Zakończył się proces wydobywania osadów z rzeszowskiego zalewu. Trwają jeszcze prace porządkowe, w tym min. demontaż maszyn.

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy trzech linii MPK

​RZESZÓW. Od 1 stycznia nastąpią ograniczenia w kursowaniu trzech linii rzeszowskiej komunikacji miejskiej.

Reklama