Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Od 6 maja rzeszowskie przedszkola i żłobki znów otwarte

Dodano: 05.05.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ok. 25% rodziców chce posłać dzieci do przedszkoli i 15% do żłobków, tak wynika z ankiety jaką uzupełniali rodzice na prośbę placówek.

Decyzją rządu, od 6 maja otwarte będą przedszkola i żłobki. Placówki będą funkcjonować w oparciu o wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.
W ubiegły czwartek, rodzice dzieci uczęszczających do placówek na terenie Rzeszowa, zostali zapytani o to czy są zainteresowani, aby ich dzieci uczęszczały do żłobków i przedszkoli. Ok 25 % rodziców zadeklarowało chęć posłania dzieci do przedszkoli i 15 % do żłobków.

Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, w jednym pomieszczeniu może przebywać grupa do 12 dzieci. W pierwszej kolejności z przedszkola będą mogły skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką, tj. pracownicy służby zdrowia, służb mundurowych oraz handlu. Aby skorzystać z opcji pierwszeństwa, rodzice będą musieli wypełnić deklarację o swoim miejscu pracy.

„Biorąc to pod uwagę, w żłobkach jesteśmy w stanie zapewnić miejsce dla wszystkich chętnych na obecną chwilę, natomiast w 12 przedszkolach liczba chętnych jest większa niż ilość miejsc po obostrzeniach. W takiej sytuacji będą obowiązywać kryteria postawione przez GIS.” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy Prezydenta Rzeszowa. „Jeśli chodzi o personel to obecnie mamy obsadę 80 % w żłobkach i 75 % w przedszkolach. To całkowicie zabezpiecza pełną obsługę dzieci.” – dodaje rzecznik.
Reklama
A okresie wakacyjnym przedszkola będą pracować przez okres 6 tygodni – lipiec – sierpień. W tym czasie nie będzie można przenosić dzieci do innego przedszkola tak jak było to praktykowane do tej pory.

Wydłużenie dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 25 maja br.

Pomimo otwarcia żłobków i przedszkoli, nadal będzie można skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, który przysługuje rodzicom dzieci do 8. roku życia.

Dodatkowy zasiłek przysługuje rodzicom, w przypadku kiedy placówka, do której uczęszcza dziecko, będzie otwarta, jednak nie zapewni opieki wszystkim dzieciom oraz tym, którzy nie zdecydują się na wysłanie dziecka do placówki powodu stanu  epidemii.
 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Niebawem rozpocznie się rekrutacja do szkół i przedszkoli miejskich [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Miasto przygotowało harmonogram postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli i szkół podstawowych.

Rzeszów

Żona zleciła zabójstwo swojego męża. Sprawą zajmuje się CBŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. Powodem takiego zachowania miał być wieloletni konflikt rodzinny.

Rzeszów

Wypadek na A4. Zablokowany pas ruchu w kierunku Krakowa

RZESZÓW. Na odcinku autostrady A4 pomiędzy Rzeszowem i Sędziszowem Młp. doszło do zderzenia dwóch pojazdów. 

Rzeszów

Jedna ze świątecznych iluminacji ma szansę zostać w mieście na dłużej

RZESZÓW.  Miasto negocjuje z formą Multidekor wykup napisu.

Rzeszów

Policjantki wsparły „Rzeszowski Klub Amazonek. Na konto stowarzyszenia wpłynęło 12 tys. zł

RZESZÓW. „Kobiety Kobietom” - kalendarz na 2020 rok - podbił serca darczyńców z całej Polski.

Rzeszów

Z Rzeszowa polecimy do Gdańska i Zadaru [ROZKŁAD LOTÓW]

RZESZÓW. Rejsy między Rzeszowem a Gdańskiem zaplanowano w dniach od 25 kwietnia do 26 września. 

Rzeszów

Policjant z Rzeszowa z ministerialnym orderem za oddawanie krwi

RZESZÓW. Odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu” otrzymują krwiodawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi.

Rzeszów

Tragiczny wypadek przy ul. Okulickiego. Mężczyznę przygniótł wózek widłowy

RZESZÓW. Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 6.00. 60-latek zmarł.

Reklama