Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Od dziś nowy rozkład jazdy autobusów MPK

Dodano: /

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2025 roku obowiązuje nowy rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Zmiany i korekty dotyczą kilkudziesięciu linii: 0A, 0B, 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 26, 27, 29, 30, 31, 32, 34, 35, 36, 37, 40, 43, 45, 47, 49, 57, 58, 59, N1 oraz N3.

Powody zmian są dwa: pierwszy to reakcja Zarządu Transportu Miejskiego na sygnały i zgłoszenia od mieszkańców oraz pracowników firm dojeżdżających do swoich miejsc pracy, natomiast drugi związany jest z włączeniem do siatki połączeń nowych oraz niewykorzystywanych dotychczas przystanków: Piłsudskiego ZDZ01, Wyzwolenia/ Ujejskiego 03 i Wyzwolenia/Przy torze 06, Powst. Warszawy 05, Piłsudskiego U. Wojewódzki 06 (dla linii skręcających w al. Cieplińskiego), a także zmianami nazw niektórych przystanków w całej sieci obsługiwanej autobusami MPK Rzeszów.

Wśród ważniejszych zmian, jakie obowiązują od 1 kwietnia, ZTM wymienia:

Reklama
  • skierowanie wszystkich kursów linii 43 do ul. Dworaka,
  • dodatkowe kursy linii nocnej N3 we wszystkie dni tygodnia o godz. 22:49 oraz 3:51
  • zmiana liczby kursów na linii nr 5, z jej jednoczesnym wydłużeniem do ul. Lubelskiej oraz włączeniem w siatkę połączeń z możliwością przesiadek w centralnej części miasta, a także dostosowaniem godzin kursowania do godzin zmianowości większych zakładów pracy
  • zmiana niedzielnych dopołudniowych kursów autobusów linii 58 – na wniosek Gminy Tyczyn.

Nowy rozkład jazdy obejmuje również kilkuminutowe przyśpieszania lub opóźnienia niektórych kursów. „Osiemnastka” z przystanku Wyzwolenia WORD 04 zamiast o godz. 22:29 pojedzie o godz. 22:32, na linii nr 4 z przystanku Krasne Auchan 01 nastąpi opóźnienie ostatniego kursu sobotniego, z kolei linie nr 8 i 31 z przystanku Sikorskiego MPGK 20 w dni powszednie w godzinach 4:30-6:15 będą przyspieszone o 2 minuty.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Rzeszowie zawyją syreny alarmowe

RZESZÓW. Zgodnie z decyzja Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka, we wtorek, 1 sierpnia br. o godzinie 17:00 w 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w Rzeszowie zostaną włączone syreny alarmowe.

Rzeszów

Trwają prace wykończeniowe na budowie hali sportowej przy ZS nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowoczesny budynek powstaje w rejonie ulicy Towarnickiego, na działce między Zespołem Szkół nr 1 a urzędem marszałkowskim. Hala za 16,5 mln zł będzie gotowa jesienią.

Rzeszów

10 ukraińskich miast wspiera Rzeszów w drodze do Europejskiej Stolicy Kultury

RZESZÓW. Rzeszów ubiega się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku. Kandydaturę stolicy podkarpacia wspiera już 10 miast ukraińskich, w tym sześć miast partnerskich.

Rzeszów

Festiwal wina w Rzeszowie. Kilkanaście winnic, ponad 80 win do degustacji

RZESZÓW. Carpathian Wine Fest rozpocznie się w piątek o godzinie 17:00 w fosie Zamku Lubomirskich i potrwa do niedzieli do godziny 20:00. 

Rzeszów

Wypadek 14-latków na hulajnodze elektrycznej. Jeden z nich trafił do szpitala

RZESZÓW. Dwaj 14-latkowie jechali hulajnoga elektryczną. Na progu zwalniającym jednoślad przewrócił się, a obaj nastolatkowie na jezdnię. Kierujący doznał niegroźnych obrażeń, natomiast jego „pasażer” trafił do szpitala

Rzeszów

Trwa budowa drogi łączącej ul. Bł. Karoliny z drogą KDL na osiedlu Słoneczny Stok

RZESZÓW. Inwestycja o wartości ponad 6,3 mln zł ma być gotowa do końca tego roku.

Rzeszów

Zdjęcia do filmu „Rage of Stars”. Od czwartku do soboty zamknięta ul. Dworaka. Zmiany w kursach MPK

RZESZÓW. Ekipa filmowa będzie pracować na planie w dniach 27 lipca br. od godz. 17:00 do 28 lipca br. do godz. 5:00 oraz 28 lipca br. od godz. 17:00 do 29 lipca br....

Rzeszów

Gigantyczny pomnik na ul. Krakowskiej już stoi

RZESZÓW. 20 metrowy monument ma upamiętnić zmarłego w 2008 roku prof. Józefa Szajnę - wybitnego rzeszowskiego artystę, reżysera, scenografa oraz autora scenariuszy.

Reklama