Rzeszów - Niedziela, 15.06.2025
Reklama

Od października nowe połączenie z lotniska w Jasionce

Dodano: /

Na zjd. Ryga / fot. Pixabay
Na zjd. Ryga / fot. Pixabay

RZESZÓW/JASIONKA. Łotewskie narodowe linie lotnicze Air Baltic debiutują w Jasionce i uruchamiają nowe połączenie z podrzeszowskiego lotniska. Od października będzie można polecieć do Rygi. Bilety są już w sprzedaży na stronie airBaltic.com.

Loty z Jasionki do Rygi odbywać się będą dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Pierwszy rejs zaplanowano 28 października 2024 r. o godzinie 13.00 z Rygi oraz o 14.20 z Rzeszowa. Nową trasą będą latać samoloty Airbus A220-300.

– Cieszymy się z decyzji łotewskiego przewoźnika o uruchomieniu bezpośredniego połączenia między Rygą a Rzeszowem. Dla mieszkańców regionu jest to nowa destynacja, a loty w piątki oraz poniedziałki sprawiają, że to idealny kierunek na weekendowy city break – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Air Baltic, będzie piątym z regularnych przewoźników - po Polskich Liniach Lotniczych LOT, niemieckiej Lufthansie, irlandzkim Ryanair i węgieskim Wizz Air.

Łotewski przewoźnik w Polsce lata już z Krakowa, Gdańska i Warszawy. W sumie obsługuje ponad 130 tras z Rygi, Tallina, Wilna, Tampere oraz sezonowo z Gran Canarii, oferując połączenia do wielu miejsc w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej i na Kaukazie.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zdewastował autobus miejski, miał ponad 2,5 promila alkoholu

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca województwa lubuskiego, który uszkodził autobus komunikacji miejskiej. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Straty oszacowano na blisko 50 tys. zł.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na torach w Boguchwale. Nie żyje mężczyzna

BOGUCHWAŁA. Rzeszowscy policjanci pracują nad ustaleniem szczegółów tragicznego zderzenia, do którego doszło dziś rano na torach kolejowych w Boguchwale. Mężczyzna został śmiertelnie potrącony przesz pociąg.

Rzeszów

Kilka rzeszowskich dróg osiedlowych zyska nowe nawierzchnie asfaltowe

RZESZÓW. Nowe asfaltowe nawierzchnie będą już niedługo układane m.in. na ul. Śnieżnej na os. Budziwój, ul. Dębickiej na os. Przybyszówka, ul. Kalinowej na os. Bzianka.

Rzeszów

Rekordowa frekwencja w głosowaniu na projekty w ramach RBO 2026

RZESZÓW. „Mamy rekord!! Takiego Waszego zaangażowania w Rzeszowski Budżet Obywatelski jeszcze nigdy nie było!” – napisał Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek w mediach społecznościowych po zakończeniu głosowania.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana terminu wprowadzenia nowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. W związku z czwartkowymi ulewnymi deszczami Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie zmienia termin wprowadzenia nowej organizacji ruchu na al. Armii Krajowej i ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rusza sezon letni na basenach otwartych w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend będzie można schłodzić się w wodach basenów otwartych Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jałowego.

Rzeszów

Od 6 czerwca zamknięty POP na Dworcu Lokalnym

RZESZÓW. Przez blisko trzy miesiące zamknięty będzie POP na Dworcu Lokalnym w Rzeszowie.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Boguchwale. Nie żyje 56-letni motocyklista

BOGUCHWAŁA. 56-letni mężczyzna kierujący motocyklem zderzył się z samochodem osobowym. Zginął na miejscu.

Reklama