Rzeszów - Niedziela, 22.06.2025
Reklama

Od października nowe połączenie z lotniska w Jasionce

Dodano: /

Na zjd. Ryga / fot. Pixabay
Na zjd. Ryga / fot. Pixabay

RZESZÓW/JASIONKA. Łotewskie narodowe linie lotnicze Air Baltic debiutują w Jasionce i uruchamiają nowe połączenie z podrzeszowskiego lotniska. Od października będzie można polecieć do Rygi. Bilety są już w sprzedaży na stronie airBaltic.com.

Loty z Jasionki do Rygi odbywać się będą dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Pierwszy rejs zaplanowano 28 października 2024 r. o godzinie 13.00 z Rygi oraz o 14.20 z Rzeszowa. Nową trasą będą latać samoloty Airbus A220-300.

– Cieszymy się z decyzji łotewskiego przewoźnika o uruchomieniu bezpośredniego połączenia między Rygą a Rzeszowem. Dla mieszkańców regionu jest to nowa destynacja, a loty w piątki oraz poniedziałki sprawiają, że to idealny kierunek na weekendowy city break – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Air Baltic, będzie piątym z regularnych przewoźników - po Polskich Liniach Lotniczych LOT, niemieckiej Lufthansie, irlandzkim Ryanair i węgieskim Wizz Air.

Łotewski przewoźnik w Polsce lata już z Krakowa, Gdańska i Warszawy. W sumie obsługuje ponad 130 tras z Rygi, Tallina, Wilna, Tampere oraz sezonowo z Gran Canarii, oferując połączenia do wielu miejsc w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej i na Kaukazie.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Stadionie Miejskim odbędzie się mecz Polska-Portugalia. Będą bezpłatne wejściówki

RZESZÓW. 9 września 2019 r. odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji mężczyzn U-20 Polska – Portugalia.

Rzeszów

Koniec utrudnień na wiadukcie Śląskim

RZESZÓW. „Wczoraj zakończyły się pracę” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Za kilka dni rusza głosowanie na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

RZESZÓW. 30 sierpnia 2019 r. rozpocznie się głosowanie na projekty do realizacji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. 

Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie centrum tenisowe? W Ratuszu trwają rozmowy

RZESZÓW. W Ratuszu trwają rozmowy odnośnie stworzenia centrum tenisowego.

Rzeszów

Koduj z Gigantami! Piąta edycja darmowych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży

Młodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił poznając programy takie jak Scratch, Kodu czy AppInventor...

Rzeszów

Wprowadzenie opłat na parkingu lotniska w Jasionce od 21 sierpnia br.

RZESZÓW. Łączna ilość miejsc parkingowych wyniesie 857.

Reklama