Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Od września autobusy MPK pojadą do Albigowej

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Od początku przyszłego miesiąca autobusy komunikacji miejskiej będą dojeżdżać do Albigowej w gminie Łańcut. Dzisiaj podpisano porozumienie w tej sprawie.

Na trasie z Rzeszowa od Albigowej będzie kursowała linia nr 46. Autobus wyruszy z Dworca Lokalnego, skąd pojedzie przez Plac Wolności, ulicę Kopisto, Witolda, Paderewskiego i Słocińską. Stąd dojedzie do Kraczkowej i Albigowej.

Zdaniem Jakuba Czarnoty, wójta gminy Łańcut, uruchomienie połączenia było oczekiwane przez jego mieszkańców.

- Autobus kursował testowo na nieco krótszej trasie do naszej gminy. Mieszkańcy chętnie korzystali z tej linii, a my odbieraliśmy sygnały, że wskazane byłoby jej wydłużenie. Cieszę się, że władze Rzeszowa zgodziły się na taki ruch i jestem przekonany, że to obu stronom wyjdzie na korzyść. Za takim rozwiązaniem opowiedzieli się wszyscy nasi radni, bo chcemy być bliżej Rzeszowa i ściśle współpracować z miastem – mówi Jakub Czarnota.
Reklama
Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa przekonuje, że porozumienie wpisuje się w politykę miasta, której celem jest promocja transportu zbiorowego.

- Chcemy przekonać do jazdy autobusem jak największą liczbę mieszkańców. Dlatego kupujemy nowe, wygodne, klimatyzowane autobusy, które obsługują nasze linie. Mam nadzieję, że z czasem coraz więcej osób będzie rezygnować z jazdy samochodem. To nie tylko wygodniejsze, ale także korzystne dla środowiska – mówi Konrad Fijołek.

Autobus na nowej trasie będzie kursować od początku września. Zaplanowano po sześć kursów dziennie w obu kierunkach.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pierwsi pasażerowie z przystanku Rzeszów Zachodni skorzystają już 9 czerwca

RZESZÓW. Projekt współfinansowany z POIiŚ  wart jest 205 mln zł netto.

Rzeszów

W niedzielę dezynfekcja i płukanie sieci wodociągowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Nadmiar chloru z wody, który będzie utrzymywał się do dnia następnego, można usunąć przez jej odstanie lub przegotowanie.

Rzeszów

O polityce i biznesie w Jasionce

RZESZÓW. Ideą przyświecającą forum jest zbliżenie państw Bałkanów Zachodnich do Unii Europejskiej.

Rzeszów

Kanadyjczyk zamyka skład Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Nowy przyjmujący związał się z klubem rocznym kontraktem. 

Rzeszów

Mobilne laboratorium fizyczne przejedzie ulicami Rzeszowa

RZESZÓW. W mobilnym laboratorium będą się odbywały warsztatu dla dzieci i młodzieży.

Rzeszów

Bilety MPK będą droższe. Nowe ceny mogą wejść w życie już w sierpniu

RZESZÓW. Cena normalnego biletu jednoprzejazdowego ma wzrosnąć z 3 do 3,60 zł.

Rzeszów

Ukryli narkotyki w zbiorniku paliwa. Zatrzymano czterech mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. W zbiornikach paliwa znaleziono substancje o nazwie 3 MMC.

Rzeszów

Stephane Antiga rozpoczyna z "wysokiego C". Pożegnał dziewięć zawodniczek

RZESZÓW. Klub pożegnał się z Helene Rousseaux, Mają Tokarską, Barbarą Zakościelną, Petyą Barakovą, Agatą Sawicką, Dorotą Medyńską, Agnieszką Rabką, Kingą Hatalą, Evą Yanevą

Reklama