Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Od września rusza nowe połączenie z Jasionki

Dodano: /

 Fot. Maciej Terpiński / port lotniczy Rzeszów-Jasionka
Fot. Maciej Terpiński / port lotniczy Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. Mediolan to drugi włoski kierunek z podrzeszowskiego lotniska. Nowe połączenie startuje 10 września. Trasę będzie obsługiwał niskokosztowy Wizz Air.

– Włochy rewelacyjnie sprawdzają się w przypadku Rzymu, dokąd latają prawie pełne samoloty, a Mediolan to miasto nie tylko turystyki, ale też sportu, mody i biznesu, więc możemy spodziewać się świetnego zainteresowania tym kierunkiem przez cały rok – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Bezpośrednie rejsy z Rzeszowa do Mediolanu będą realizowane dwa razy w tygodniu – we wtorki i w soboty. Do tej pory, w sezonie zimowym połączenie to oferował LOT. Teraz trasę przejmuje niskokosztowy Wizz Air. Lot trwać będzie nieco ponad dwie godziny.

Airbusy Wizzaira wylatywać będą z portu Malpensa (największe z trzech lotnisk aglomeracji Mediolanu) o 14.05, przylot do Jasionki zaplanowany jest na 16.10. Po krótkim postoju samolot wystartuje z lotniska im. Rodziny Ulmów o 16.45, by zameldować się w Italii o 18.55.

Mediolan to 29. kierunek dostępny z Rzeszowa w sezonie letnim. Ceny biletów na tej trasie zaczynają się od 109 zł i są już dostępne na stronie wizzair.com


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa zbiórka na ławkę multimedialną im. redaktora Janusza Majki

RZESZÓW. Przy al. Lubomirskich w Rzeszowie stanie wyjątkowa ławka multimedialna upamiętniająca zmarłego w zeszłym roku dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów.

Rzeszów

Kolejna podwyżka cen biletów w Rzeszowie [NOWY CENNIK]

RZESZÓW. O 25 procent zdrożeją bilety na autobusy komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Zamiast biletu 60-minutowego, wprowadzony zostanie bilet 90-minutowy.

Rzeszów

Największe bezpłatne warsztaty programistyczne "Koduj z Gigantami" w Rzeszowie już za nami

RZESZÓW. Od 3 do 25 września uczestnicy warsztatów poznali podstawy programowania i zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

Rzeszów

Tłumy na festiwalu Karpaty na Widelcu

RZESZÓW. Nawet 15 tys. osób wzięło udział w festiwalu Karpaty na Widelcu, który odbył się w ostatni weekend w Rzeszowie – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Biegowy weekend w Rzeszowie. Wystartuje 1,5 tys. zawodników

RZESZÓW. Aż trzy imprezy biegowe odbędą się w najbliższy weekend w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowy zbiornik na wodę pitną

RZESZÓW. Rośnie zapas wody pitnej dla Rzeszowa. MPWiK wzbogacił się o nowy zbiornik.

Rzeszów

Team Dżo zwycięzcą drugiej edycji Rzeszowskiego StartUP MIXu

RZESZÓW. Zwycięski zespół zaprezentował projekt inteligentnego kompostownika.

Reklama