Rzeszów - Niedziela, 01.06.2025
Reklama

Odlotowy Dzień Dziecka w Plazie

Dodano:

RZESZÓW. CH Plaza Rzeszów zaprasza dzieci i dorosłych na wyjątkowy „Odlotowy Dzień Dziecka”. Podczas imprezy będzie można poczuć się jak pilot samolotu F-35 lub szybowca, wziąć udział w grze logicznej oraz pokazach naukowych „Oszukać zmysły”. To wszystko już od 1 do 3 czerwca 2023 r. w atrium CH Plaza Rzeszów.
 
Dzień dziecka w CH Plaza Rzeszów potrwa aż trzy dni! W tym czasie w atrium Centrum na odwiedzających czekać będzie moc atrakcji. Uczestnicy „Odlotowego Dnia Dziecka” będą mogli skorzystać z wyjątkowych symulatorów wirtualnej rzeczywistości. W trzecim dniu imprezy – w sobotę 3 czerwca organizatorzy przygotowali interesujące pokazy naukowe.
 
Codziennie najmłodsi będą mogli poczuć się jak pilot samolotu F-35. Symulator zaprezentuje podstawowe właściwości samolotów i podstawy pilotażu tych samolotów w trakcie krótkotrwałych sesji symulacyjnych. Dzięki specjalnemu systemowi sterowania można będzie zapoznać się z zasadami sterowania samolotami i ich ograniczeniami, przy jednoczesnym zapewnieniu dość dużej dozy rozrywki w trakcie symulowanego lotu.
 
Kolejna atrakcja to wirtualny symulator lotu szybowcem. Atrakcją tego stanowiska jest symulator, którego kształt przypomina kokpit prawdziwego szybowca. W trakcie zabawy program komputerowy symuluje zachowanie statku powietrznego w różnych fazach lotu. Użytkownik wciela się w rolę pilota szybowcowego, poznając sterowanie oraz jego budowę.
 
Reklama
W pierwszych dniach „Odlotowego Dnia Dziecka” na wszystkich uczestników czekać będzie także wirtualna gra logiczna. W tym przypadku zadaniem uczestników będzie umiejętne poruszanie robotem, tak aby nie dotykając ścian przenieść specjalny obiekt z punktu startu na punkt końcowy.
 
Dodatkowym punktem programu „Odlotowego Dnia Dziecka” będą wyjątkowe pokazy naukowe pod hasłem „Oszukać zmysły”, które odbędą się w sobotę. Zajęcia będą miały na celu rozbudzanie zainteresowania dzieci zjawiskami otaczającego świata, wyrabianie nawyku poszerzania wiedzy, kształtowanie ciekawości poznawczej. Podczas wydarzenia dzieci będą mogły poznać szereg doświadczeń, które zobrazują tajniki zachowań, czynności i zjawisk zachodzących w naszym środowisku i życiu. Zajęcia pozwolą poznać zmysły oraz to, w jaki sposób mózg zbiera i przetwarza docierające do niego sygnały.
 
„Odlotowy Dzień Dziecka” w CH Plaza Rzeszów rozpocznie się w czwartek 1 czerwca i potrwa do soboty 3 czerwca 2023 r. Na uczestników wydarzenia organizatorzy czekać będą codziennie od 12:00 do 18:00. Szczegóły imprezy można znaleźć na stronie www.plazarzeszow.pl oraz na www.facebook.com/PlazaRzeszow.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W piątek utrudnienia w ruchu w rejonie mostu Karpackiego

RZESZÓW. Kolejne utrudnienia w związku z budową kładek rowerowych w Rzeszowie. Tym razem wyłączony zostanie pas ruchu w rejonie mostu Karpackiego.

Rzeszów

Konrad Fijołek przedstawił wizję "Nowego Centrum Rzeszowa"

RZESZÓW. "Chciałbym zapowiedzieć całkiem nowe podejście do centrum Rzeszowa" - mówił Konrad Fijołek podczas środowej konferencji prasowej.

Rzeszów

Na lotnisku w Jasionce stanie urządzenie do wykrywania koronawirusa

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka jako pierwsze lotnisko regionalne przetestuje innowacyjną technologię wykrywania zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W czwartek utrudnienia w ruchu na moście Narutowicza

RZESZÓW. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej na moście Narutowicza, w czwartek (13 maja) wystąpią tam utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Nowy kierunek studiów na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. Od nowego roku akademickiego na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej zostaną uruchomione studia inżynierskie na kierunku elektromobilność.

Rzeszów

Ukradł lichtarz z kościoła farnego. Został złapany przez wiernych

RZESZÓW. 38-letni mężczyzna ukradł lichtarz z ołtarza w kościele farnym. Podczas próby ucieczki, złodziej został ujęty przez wiernych. Okazało się, że był pijany – miał ponad 2,6 promila. Dziś usłyszy zarzuty.

Rzeszów

Wykładowca WSIiZ o kolonizacji Marsa w prestiżowym czasopiśmie naukowym "Science"

RZESZÓW. Tekst „The biologically optimized spacefarer” powstał na zaproszenie redakcji magazynu.

Rzeszów

"A[u]kcja Trzy Serca". Studenci Politechniki Rzeszowskiej zbierają na pomoc dla Milenki

RZESZÓW. Już po raz szósty studenci z Politechniki Rzeszowskiej organizują aukcję charytatywną na rzecz chorego dziecka. Tym razem pomocy potrzebuje Milenka, która zmaga się wieloma chorobami.

Reklama