Rzeszów - Poniedziałek, 26.01.2026
Reklama

Ogród kieszonkowy ze sceną plenerową na osiedlu Pobitno już gotowy [ZDJĘCIA]

Dodano: 18.12.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. W rejonie ulic Szkolnej i Gajowej na osiedlu Pobitno powstał jeden z największych ogrodów kieszonkowych w Rzeszowie. Znalazły się w nim m.in. urządzenia do ćwiczeń dla dzieci, scena plenerowa i plac zabaw.

Nowy teren rekreacyjny na osiedlu Pobitno znajduje się w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 12. Jego powierzchnia to ponad 60 arów. Został podzielony na kilka stref tematycznych:

- Strefa placu zabaw dla dzieci z tyrolką, huśtawką, wieżą oraz domkiem dla dzieci
- Strefa siłowni zewnętrznej dla dzieci z drabinkami, torem przeszkód, równoważnią, mostem linowym i drążkami do podciągania
- Strefa naturalnej sceny plenerowej w formie amfiteatru, na której będą mogły się odbywać osiedlowe wydarzenia kulturalne.
- Strefa parku leśnego, w której zamontowano m.in. tablice edukacyjne, kostki wiedzy, inne elementy edukacyjne o charakterze przyrodniczym, domki dla jeży oraz budki dla ptaków.

Poszczególne strefy zostały połączone ścieżkami ze schodami terenowymi i pochylniami pieszymi.

Ogród powstał w miejscu otoczonym piękną zielenią, która została uzupełniona nasadzeniami – posadzono tam blisko 50 drzew i 1,5 tys. krzewów i bylin.

Reklama

W parku znalazły się również elementy wypoczynkowe, takie jak ławki, siedziska-pniaki oraz leżaki. Teren został oświetlony kilkudziesięcioma latarniami.

Inwestycję w formule zaprojektuj i wybuduj zrealizowała firma Fudali z Głogowa Małopolskiego. Koszt budowy ogrodu to 2,2 mln zł. Znaczna część tej sumy pochodzi z rządowego funduszu Polski Ład.

Ogród kieszonkowy w rejonie ulic Szkolnej i Gajowej to już druga tego typu zielona inwestycja na osiedlu Pobitno. We wrześniu 2022 roku, do użytku oddano „Ogród kieszonkowy - Bielefeld” przy ul. Kurpiowskiej.

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z OGRODU KIESZONKOWEGO W REJONIE ULIC SZKOLNEJ I GAJOWEJ


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Studentka architektury Politechniki Rzeszowskiej nagrodzona za projekt "Centrum zdrowia psychicznego i medytacji"

RZESZÓW.  Inż. arch. Kamila Gołąbek została laureatką konkursu "Dyplom z Archicadem".

Rzeszów

Najpierw wielkie sprzątanie brzegu Wisłoka, potem festiwal reggae

RZESZÓW. Już w sobotę 4 września 2021 roku na rzeszowskich Bulwarach odbędzie się 6. edycja festiwalu „Reggae nad Wisłokiem”. Dzień wcześniej organizatorzy wraz z partnerami wydarzenia, będą sprzątać brzeg rzeszowskiego zalewu.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowy żłobek i przedszkole [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Ponad 350 maluchów rozpoczęło dziś zajęcia w nowym żłobku i przedszkolu, które powstały przy ul. Iwonickiej w Rzeszowie. Obydwie inwestycje kosztowały łącznie ponad 17 mln zł.

Rzeszów

Wjechała hulajnogą w wózek inwalidzki

RZESZÓW. Do nietypowego wypadku doszło wczoraj na ulicy Cieplińskiego w Rzeszowie. 20-latka poruszająca się hulajnogą elektryczną, wjechała w wózek inwalidzki, na którym siedział 18-latek. Obydwoje uczestnicy zdarzenia trafili pod opiekę medyczną.

Rzeszów

14-latek porażony prądem. Wspiął się na słup wysokiego napięcia

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj wieczorem w Racławówce. 14-latek wszedł na słup energetyczny i został porażony prądem. Chłopak z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Rzeszów

99 projektów zgłoszono do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok

RZESZÓW. Głosowanie rozpocznie się 10 września i potrwa do 8 października 2021 r. 

Rzeszów

Rolnicy zakończyli protest. Nie ma już utrudnień w ruchu

RZESZÓW. Zakończył się 24-godzinny protest rolników w Rzeszowie. Jak informuje rzeszowska Policja „Mimo utrudnień w ruchu, protest przebiegał spokojnie”.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 73-letnia kobieta została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Krakowskiej. Ranna piesza trafiła do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarła.

Reklama