Rzeszów - Sobota, 11.04.2026
Reklama

Opóźnienia autobusów MKS w związku z opadami śniegu - nawet do kikudziesięciu minut

Dodano: 21.11.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / SI
fot. Archiwum RESinet.pl / SI

RZESZÓW. Średnio 10 minut opóźnienia notują dzisiaj od rana autobusy komunikacji międzygminnej MKS. W niektórych przypadkach, opóźnienia sięgają nawet kilkudziesięciu minut.

PKS w Rzeszowie S.A. poinformowało w porannym komunikacie o utrudnieniach w komunikacji międzygminnej MKS. W związku z ciągłymi opadami śniegu i trudnymi warunkami na drogach, autobusy kursują z opóźnieniami. Na większość kierunków, czas oczekiwania na autobus wydłuża się o około 10 minut. Są jednak takie, na których opóźnienia sięgają kilkudziesięciu minut.

- Autobusy do Cierpisza dojeżdżają wyłącznie do Kraczkowej, autobusy w kierunku Błażowa opóźnienia sięgają od 30 do 45 minut, kierunek Hyżne nawet do godziny czasu, kierunek Chmielnik oraz Niebylec około 30 minut. Kierunek Niechobrz od 15 do 30 minut – informuje PKS w Rzeszowie S.A.

Policja apeluje o ostrożność

Z powodu pogody warunki na drogach są bardzo trudne. Policja apeluje o ostrożną jazdę i zachowanie odpowiedniej prędkość, aby uniknąć tragedii. Padający śnieg ogranicza widoczność, a błoto pośniegowe wydłuża drogę hamowania.

Drogi mogą być śliskie, przez co łatwo wpaść w poślizg. Policja zwraca uwagę kierowcom, żeby zwolnili, mieli włączone światła i uważali przy wyprzedzaniu oraz w pobliżu przejść dla pieszych. Szczególną ostrożność należy zachować w okolicach lasów i zbiorników wodnych, gdzie jezdnia bywa bardzo śliska.

Policyjny apel kierowany jest również do pieszych, aby nie wchodzili przed jadący samochód i upewniali się, że kierowca zdąży wyhamować. Każdy pieszy i rowerzysta powinien być dobrze widoczny. Odblaski, kamizelki czy nawet latarka pomagają kierowcom zauważyć osoby na drodze i mogą uratować życie.

Po zmroku poza terenem zabudowanym odblaski są obowiązkowe, ale warto je nosić wszędzie – dla własnego bezpieczeństwa.

Reklama

Ostrzeżenia IMGW

W piątek na Podkarpaciu może spaść nawet 50 cm śniegu. IMGW wydało ostrzeżenia I i II stopnia.

Drugi stopień obowiązuje w południowych powiatach, gdzie spadnie od 25 do 35 cm, a w górach do 50 cm.

W pozostałej części regionu prognozuje się od 20 do 30 cm śniegu. W kilku powiatach, głównie na północy, spadnie 10–15 cm białego puchu.


autobusów MKS w związku z nieustającymi opadami śniegu.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Komisja ds. wycinki drzew w Rzeszowie?

RZESZÓW. O powołaniu nowej komisji mówił prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, w trakcie ostatniej sesji Rady Miasta. Pomysł znalazł zwolenników.

Rzeszów

Główny budynek UR zmieni oblicze

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie przebudowy budynku A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego. Władze uczelni zapowiadają dobudowę kolejnej kondygnacji, przebudowę auli oraz nową salę senatu

Rzeszów

Wraca funkcja "ciepłego guzika" w autobusach MPK

RZESZÓW. Pasażerowie MPK będą mogli ponownie samodzielnie otwierać drzwi autobusu.

Rzeszów

Ruchome schody i windy na stacji Rzeszów Główny jeszcze w wakacje

RZESZÓW. Postępują prace przy modernizacji dworca kolejowego w Rzeszowie.

Rzeszów

Ścieżka pieszo-rowerowa w parku na os. Kmity będzie oświetlona

RZESZÓW. Zanim ratusz przystąpi do stworzenia tzw. „strefy aktywnego wypoczynku” w parku na os. Kmity, zajmie się budową oświetlenia.

Rzeszów

Kolejne kontrole policyjne w autobusach MPK. Ujawniono 20 osób bez maseczek

RZESZÓW. Policjanci ponownie sprawdzali przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa przez pasażerów MPK. Skontrolowano niemal 840 pasażerów. 20 osób zostało pouczonych.

Rzeszów

Nowe szczegóły dotyczące wypadku na budowie przy ul. Bałtyckiej

RZESZÓW.  Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje postępowanie dot. wypadku na terenie budowy, do którego doszło w dniu 3 lipca 2020 r. w Rzeszowie przy ul. Bałtyckiej.

Rzeszów

Będzie kolejny przetarg na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena

RZESZÓW. Radni podczas wtorkowej sesji przekazali 1,2 mln zł na budowę prawoskrętu przy Filharmonii Podkarpackiej.

Reklama