Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Orkan „Sabina” powieje z prędkością 120 km/h. Ostrzeżenie 3. i 2. stopnia na Podkarpaciu

Dodano: 10.02.2020 r.

fot. IMGW
fot. IMGW
PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie przed wiatrem 2. i 3. stopnia. Orkan, nazwany przez Niemców „Sabina”, powieje na Podkarpaciu z prędkością sięgająca nawet 120 km/h.

Ostrzeżenie 3. stopnia przed silnym wiatrem wydano dla powiatu bieszczadzkiego, jasielskiego, krośnieńskiego, leskiego i sanockiego. Na tych obszarach przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 55 km/h, w porywach do 120 km/h.

Maksymalna prędkość wiatru wystąpi w poniedziałek (10.02) od 02:00 do 14:00. Silne wiatry mają się utrzymywać w ww. powiatach od godz. 18.00 dnia 09 lutego do godz. 21.00 dnia 10 lutego.

Ostrzeżenie 2. stopnia wydano dla powiatu niżańskiego, stalowowolskiego, tarnobrzeskiego, brzozowskiego, kolbuszowskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, mieleckiego, przemyskiego, przeworskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego oraz strzyżowskiego.
Reklama
Na tych obszarach prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach od 90 km/h do 100 km/h. Maksymalna prędkość wiatru wystąpi w poniedziałek (10.02) od 09:00 do 18:00.

Dodajmy również, że w górnych partiach Tatr wiatr w porywach może osiągnąć nawet 180 km/h, a na szczytach Sudetów aż 200 km/h. Wiatr będzie wiał z zachodu i południowego zachodu.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pumptrack na Bulwarach już gotowy

RZESZÓW. Na terenie Parku Kultury i Wypoczynku w rejonie Stadionu Miejskiego „Stal” powstała nowa atrakcja dla rowerzystów. Budowa torów rowerowych kosztowała ponad 1,3 mln zł.

Rzeszów

Wyższe ceny i wydłużone godziny Strefy Płatnego Parkowania w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 1 stycznia 2023 roku zacznie obowiązywać nowy cennik w Strefie Płatnego Parkowania. Wydłużone zostaną również godziny płatnego postoju.

Rzeszów

Nie będzie opłaty za posiadanie psa w Rzeszowie

RZESZÓW. Konrad Fijołek: - Intencją tej uchwały było zwrócenie uwagi opinii społecznej, Wysokiej Rady na to, w jak rzeczywiście trudnej sytuacji finansowej znalazł się nasz samorząd.

Rzeszów

Auchan Krasne zbiera książki dla dzieci w domach dziecka i szpitalach

RZESZÓW. W Centrum Handlowym Auchan Krasne trwa zbiórka książek dla dzieci przebywających w domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych. Akcja pod hasłem „Cyrkuluj Książeczko” organizowana jest we współpracy z fundacją „Już pomagam”.

Rzeszów

MPK rozbuduje myjnię dla autobusów. Do mycia pojazdów wykorzysta deszczówkę

RZESZÓW. Budynek myjni MPK Rzeszów przy ul. Lubelskiej zostanie zmodernizowany. Pozwoli to na spore oszczędności wody i energii wykorzystywanej do mycia autobusów.

Rzeszów

[Aktualizacja] Wypadek na autostradzie A4. Ruch w kierunku Rzeszowa jednym pasem

RZESZÓW. Około godz. 10:30 na autostradzie A4 doszło do zderzenia dwóch samochodów. W wypadku ranne zostały dwie osoby. 

Rzeszów

Największe w Polsce zawody robotów już w ten weekend na Podpromiu

RZESZÓW. W dniach 25 - 26 listopada 2022 roku w rzeszowskiej hali Podpromie odbędą się największe zawody robotów w Polsce - XChallenge 2022. W ramach wydarzenia odbędą się: Task Hunters, Smash Bots...

Rzeszów

Będzie więcej lotów z Jasionki do Zadaru. Połączenie obsłużą samoloty Ryanair

RZESZÓW/JASIONKA. Od czerwca 2023 roku Ryanair uruchomi loty z podrzeszowskiego lotniska do chorwackiego Zadaru. Wzrośnie częstotliwość lotów oraz liczba miejsc oferowanych na tej trasie.

Reklama