Rzeszów - Sobota, 27.12.2025
Reklama

Orkan „Sabina” powieje z prędkością 120 km/h. Ostrzeżenie 3. i 2. stopnia na Podkarpaciu

Dodano: 10.02.2020 r.

fot. IMGW
fot. IMGW
PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie przed wiatrem 2. i 3. stopnia. Orkan, nazwany przez Niemców „Sabina”, powieje na Podkarpaciu z prędkością sięgająca nawet 120 km/h.

Ostrzeżenie 3. stopnia przed silnym wiatrem wydano dla powiatu bieszczadzkiego, jasielskiego, krośnieńskiego, leskiego i sanockiego. Na tych obszarach przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 55 km/h, w porywach do 120 km/h.

Maksymalna prędkość wiatru wystąpi w poniedziałek (10.02) od 02:00 do 14:00. Silne wiatry mają się utrzymywać w ww. powiatach od godz. 18.00 dnia 09 lutego do godz. 21.00 dnia 10 lutego.

Ostrzeżenie 2. stopnia wydano dla powiatu niżańskiego, stalowowolskiego, tarnobrzeskiego, brzozowskiego, kolbuszowskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, mieleckiego, przemyskiego, przeworskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego oraz strzyżowskiego.
Reklama
Na tych obszarach prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach od 90 km/h do 100 km/h. Maksymalna prędkość wiatru wystąpi w poniedziałek (10.02) od 09:00 do 18:00.

Dodajmy również, że w górnych partiach Tatr wiatr w porywach może osiągnąć nawet 180 km/h, a na szczytach Sudetów aż 200 km/h. Wiatr będzie wiał z zachodu i południowego zachodu.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Atak nożownika na ul. Pułaskiego. 64-latek tymczasowo aresztowany

RZESZÓW. Sprawca usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Rzeszów

Rzeszowska Żwirownia znów otwarta. Są wyniki badań wody

RZESZÓW. Okazało się, że w kąpielisku nie ma niebezpiecznych dla zdrowia sinic, a jedynie niegroźne glony.

Rzeszów

Ponad 1200 krzewów i 50 urządzeń zabawowych w parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. Uczniowie SP nr 18 i mieszkańcy os. Kotuli będą mieli nowe miejsce do spędzania wolnego czasu. W parku w rejonie ul. Bł. Karoliny zostanie nasadzonych m.in. 1250 krzewów, a znajdujący się...

Rzeszów

Akcja honorowego krwiodawstwa w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Krew dla osób potrzebujących będzie można oddać w najbliższą sobotę 6 sierpnia 2022 r.

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. W piątek zamknięte ulice w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Kto zaprojektuje parking przy ul. Krzyżanowskiego? Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ma powstać tam 39 miejsc parkingowych. Przetarg potrwa do końća sierpnia.

Rzeszów

Sinice na rzeszowskiej Żwirowni. Wprowadzono zakaz kąpieli

RZESZÓW. Kąpielisko pozostaje zamknięte do odwołania.

Rzeszów

[FOTO] Przebudowa układu dróg w śródmieściu Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa budowa ronda w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału ZUS. Jest to jeden z ostatnich etapów większej inwestycji, jaką jest przebudowa układu dróg w centrum Rzeszowa.

Reklama