Rzeszów - Sobota, 06.12.2025
Reklama

Orszak Trzech Króli po raz 10. w Rzeszowie. Znamy trasę

Dodano: 30.12.2024 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Już po raz dziesiąty, 6 stycznia 2025 r. ulicami Rzeszowa przejdzie barwny i rozśpiewany Orszak Trzech Króli. Organizatorzy ujawnili trasę, którą przemierzą uczestnicy orszaku. Podobnie jak w poprzednim roku, organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Przygotowania do organizacji Orszaku rozpoczęły się w pierwszej połowie grudnia. Od kilkunastu dni tygodni trwają próby aktorów, którzy odegrają role przy poszczególnych mansjonach. Scenariusz najbliższego Orszaku obejmuje sześć scen: Edykt Cezara (parking Podpromie), Dwór Heroda (ul. Szopena), Gospoda (ul. 3 Maja), Pasterze (ul. 3 Maja), Brama Anielska (ul. Kościuszki) i Pokłon Trzech Króli (rzeszowski Rynek).

Trasa Orszaku Trzech Króli 2025

Reklama

Orszak wyruszy o godz. 11:40 z parkingu przy hali sportowej na Podpromiu. Następnie przejdzie ulicami Podpromie, Szopena, al. Lubomirskich, 3 Maja i Kościuszki do rzeszowskiego Rynku, gdzie odbędzie się pokłon Trzech Króli.

Hasło 10. Orszaku Trzech Króli brzmi:  „Kłaniajcie się królowie”. Jak podkreślają organizatorzy, celem Orszaku jest „przekazanie wszystkim uczestnikom radosnego przesłania Dobrej Nowiny: Bóg jest Bogiem z Nami!”.

Pierwszy Orszak Trzech Króli w Rzeszowie odbył się w 2013 roku. W latach 2021-2023 z racji pandemii, wydarzenie nie było organizowane. W ubiegłym roku Orszak ponownie przeszedł ulicami miasta.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wystartowały loty z Jasionki do Edynburga

RZESZÓW. Ryanair uruchomił bezpośrednie połączenie z podrzeszowskiego lotniska do Edynburga. 27 października odleciał pierwszy samolot.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa bez podwyżki pensji. Zdecydował jeden głos

RZESZÓW. Radni odrzucili projekt uchwały dotyczący wzrostu wynagrodzenia Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka. O jej odrzuceniu zdecydował jeden głos.

Rzeszów

ZTM w Rzeszowie szykuje nową siatkę połączeń. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje opinie

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przygotowuje największe od lat zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. „Chcemy, aby nowa siatka połączeń autobusowych była jeszcze bardziej przejrzysta, efektywna i dopasowana do rzeczywistych potrzeb mieszkańców”.

Rzeszów

Utrudnienia na S19 w rejonie Nienadówki. Ciężarówka blokuje drogę

PODKARPACIE. Kierowcy jadący odcinkiem drogi ekspresowej S19 pomiędzy węzłem Sokołów Małopolski a węzłem Jasionka muszą liczyć się z utrudnieniami. Uszkodzona ciężarówka blokuje pas ruchu w kierunku Rzeszowa.

Rzeszów

Będzie jaśniej na ulicy Budziwojskiej. Prawie 390 tys. zł na nowe oświetlenie

RZESZÓW. Miasto podpisało umowę z firmą, która zajmie się montażem dodatkowego oświetlenia na najdłuższej ulicy na rzeszowskim osiedlu Budziwój. Wartość zadania to blisko 390 tys. zł.

Rzeszów

6 wypadków, 45 kolizji - drogowe podsumowanie weekendu w Rzeszowie

RZESZÓW. 6 wypadków, 8 osób rannych, 45 kolizji – to bilans zdarzeń drogowych, do których doszło w miniony weekend na ulicach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Śląskiej opracują koncepcję zagospodarowania terenów kolejowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Wraca temat zagospodarowania terenów dawnej parowozowni w Rzeszowie. Miasto podpisało list intencyjny z Politechniką Śląską dotyczący opracowania koncepcji zmian funkcjonalno-przestrzennych tych terenów.

Rzeszów

Festiwal Roślin wraca z jeszcze większym wyborem i nowymi gatunkami

RZESZÓW. Największe roślinne wydarzenie w Polsce wraca po letniej przerwie z jeszcze większym wyborem, nowymi gatunkami i wyjątkową atmosferą. Jesienna edycja Festiwalu Roślin odbędzie się w ten weekend w hali Podpromie.

Reklama