Rzeszów - Sobota, 28.06.2025
Reklama

Ośmiu kierowców komunikacji miejskiej nie stawiło się do pracy. Ucierpieli pasażerowie linii 0A i 19

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Z powodu niespodziewanej nieobecności kierowców w pracy nie wykonano siedmiu kursów. Utrudnienia, jakie wystąpiły w godzinach porannych, dotyczyły linii 0A oraz 19.

Zgodnie z widniejącą na stronie Zarządu Transportu Miejskiego informacją, w poniedziałkowy poranek do pracy nie zgłosiło się ośmiu kierowców komunikacji miejskiej. Pomimo początkowego kryzysu, w późniejszych godzinach lukę w rozkładach skorygowano.

„Z powodu braku obsady autobusów, nie zgłoszenia się do pracy 8 kierowców, mimo wykorzystania kierowców rezerwowych, Operator zmuszony został ograniczyć w godzinach rannych liczbę autobusów skierowanych do obsługi na liniach komunikacyjnych z planowanych do wyjazdu 191 szt. do 189 szt.” – czytamy w komunikacie.
Reklama
W związku z nieobecnością autobusów ucierpiały kursy linii 0A, gdzie od godz. 05.04 do 8.29 z zaplanowanych 18 przejazdów pięciu nie zrealizowano. W przypadku linii nr 19 nie wykonano dwóch z 15 zaplanowanych połączeń w godzinach od 05.04 do 7.74.

„Zgodnie z przekazaną informacją od Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Rzeszów Sp. z o.o. przepraszamy pasażerów linii 0A i 19 za utrudniania, jakie wystąpiły w dniu dzisiejszym (23.09.2019 r.) w kursowaniu autobusów MPK” – oznajmia ZTM.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Bulwarach budują nowy odcinek ścieżki biegowej

RZESZÓW. Zostanie on połączony z już istniejącą ścieżką tworząc pętlę o długości ponad kilometra.

Rzeszów

Wracają pokazy Fontanny Multimedialnej [HARMONOGRAM]

​RZESZÓW. W najbliższą sobotę odbędzie się pierwszy pokaz specjalny. Widzowie zobaczą nowy program.

Rzeszów

Atrakcje na Wakacje. Blisko 500 wydarzeń w Rzeszowie

RZESZÓW. Pierwsze z nich wystartują jeszcze w czerwcu.

Rzeszów

Do Rzeszowa zawitał pomnik Jana III Sobieskiego

RZESZÓW. "Wędrujący" monument stoi w Parku Jedności Polonii z Macierzą i pozostanie tam do drugiej połowy lipca.

Rzeszów

Rzeszów w gronie 100 europejskich miast neutralnych dla klimatu i inteligentnych

RZESZÓW. W ramach projektu miasto otrzyma wsparcie finansowane na działania ekologiczne.

Rzeszów

Przy al. Sikorskiego powstaje kolejny ogród kieszonkowy

RZESZÓW. Posadzono już 62 drzewa, wykonawca utwardza teren, trwają także prace przy kształtowaniu tzw. suchej rzeki. Ogród ma być gotowy latem tego roku.

Rzeszów

W czwartek utrudnienia w ruchu w związku z koncertem "Jednego Serca, Jednego Ducha"

RZESZÓW. Od godzin popołudniowych do północy w rejonie ulic Krakowskiej, Okulickiego, Wyzwolenia, Ofiar Katynia i Broniewskiego mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu.

Reklama