Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Ośmiu kierowców komunikacji miejskiej nie stawiło się do pracy. Ucierpieli pasażerowie linii 0A i 19

Dodano: 23.09.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Z powodu niespodziewanej nieobecności kierowców w pracy nie wykonano siedmiu kursów. Utrudnienia, jakie wystąpiły w godzinach porannych, dotyczyły linii 0A oraz 19.

Zgodnie z widniejącą na stronie Zarządu Transportu Miejskiego informacją, w poniedziałkowy poranek do pracy nie zgłosiło się ośmiu kierowców komunikacji miejskiej. Pomimo początkowego kryzysu, w późniejszych godzinach lukę w rozkładach skorygowano.

„Z powodu braku obsady autobusów, nie zgłoszenia się do pracy 8 kierowców, mimo wykorzystania kierowców rezerwowych, Operator zmuszony został ograniczyć w godzinach rannych liczbę autobusów skierowanych do obsługi na liniach komunikacyjnych z planowanych do wyjazdu 191 szt. do 189 szt.” – czytamy w komunikacie.
Reklama
W związku z nieobecnością autobusów ucierpiały kursy linii 0A, gdzie od godz. 05.04 do 8.29 z zaplanowanych 18 przejazdów pięciu nie zrealizowano. W przypadku linii nr 19 nie wykonano dwóch z 15 zaplanowanych połączeń w godzinach od 05.04 do 7.74.

„Zgodnie z przekazaną informacją od Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Rzeszów Sp. z o.o. przepraszamy pasażerów linii 0A i 19 za utrudniania, jakie wystąpiły w dniu dzisiejszym (23.09.2019 r.) w kursowaniu autobusów MPK” – oznajmia ZTM.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Szkoła i przedszkole na os. Staromieście będą rozbudowane

RZESZÓW. W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, która wybuduje halę sportową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Skrajnej w Rzeszowie.

Rzeszów

Zmiana lokalizacji punktu nadawania numerów PESEL dla uchodźców

RZESZÓW. Od 1 lipca, czyli od najbliższego piątku, punkt nadawania numerów PESEL dla uchodźców z Ukrainy będzie działał w budynku Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Okrzei 1.

Rzeszów

Latem rozpocznie się drugi etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. W tym roku w parku zostaną stworzenie nowe strefy rekreacji i zieleni.

Rzeszów

W niedzielę Piknik Charytatywny z okazji Dnia Dziecka

RZESZÓW. Wydarzenie organizuje Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. W programie atrakcje dla całych rodzin.

Rzeszów

W piątek nieczynne przystanki dla linii nr 44 i 58 w Tyczynie

W związku z remontem nawierzchni ulic w Tyczynie, nieczynne będą przystanki dla linii nr 44 i 58.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowe centrum wsparcia dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. To miejsce, w którym ludzie uciekający przed wojną mogą znaleźć schronienie, uzyskać opiekę i wsparcie.

Rzeszów

Czernihów kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa

RZESZÓW. Czernihów został 16 miastem partnerskim Rzeszowa, piątym w Ukrainie. W poniedziałek podpisano umowę partnerską.

Rzeszów

Od wtorku ul. Grottgera otwarta dla ruchu

RZESZÓW. Od wtorku (21 czerwca) kierowcy znów będą mogli korzystać z ul. Grottgera. Przy ulicy wyznaczane będą miejsca postojowe kiss&ride.

Reklama