Rzeszów - Piątek, 19.09.2025
Reklama

Ostatnia partia gazowców Autosan dotarła do Rzeszowa

Dodano: 26.04.2021 r.

fot. Autosan
fot. Autosan
RZESZÓW. W poniedziałek do Rzeszowa przyjechało sześć gazowych autosanów, które zasilą tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Wartość inwestycji to 81 mln zł.

Wszystkie 60 sztuk ekologicznych autobusów SANCITY 12LF CNG z sanockiej fabryki Autosan jest już w Rzeszowie. Ostatnie partia dotarła do stolicy Podkarpacia w poniedziałek przed południem. Tym samym zakończona została realizacja umowy podpisanej w listopadzie 2019 roku.

Zamówione pojazdy zostały bogato wyposażone. Zamontowano w nich systemy informacji pasażerskiej, monitoringu, detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika, biletomaty  obsługujące zarówno płatności gotówkowe jak i bezgotówkowe, bramki liczące potoki pasażerskie i inne urządzenia zapewniające bezpieczeństwo i wygodę podróżowania. Do dyspozycji pasażerów jest 27 miejsc siedzących, w tym 12 dostępnych bezpośrednio z niskiej podłogi.
Reklama
Wartość inwestycji to 81 mln zł. Zakup pojazdów został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014–2020.

Tabor rzeszowskiej komunikacji publicznej to obecnie 241 autobusów. Przeważają te napędzane gazem – jest ich w sumie 122. Ponadto MPK Rzeszów dysponuje także dziesięcioma autobusami elektrycznymi.

Dzięki dofinansowanym przez Unię Europejską zakupom rzeszowski tabor autobusowy „młodnieje”. Dziś średnia wieku rzeszowskiego autobusu miejskiego to ok. 7 lat.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czterech pseudokibiców zatrzymanych. Chodzi o bójkę pod Millenium Hall

RZESZÓW. Policjanci ustalają tożsamość pozostałych osób, które uczestniczyły z zdarzeniu.

Rzeszów

Zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów w ratuszu. Było o bezwzględnym wsparciu i motywacji

RZESZÓW. Nowy trener i prezes lekiem na słabą postawę zawodników Asseco Resovii Rzeszów?

Rzeszów

Udało się zatrzymać jednego z uczestników bójki przy Millenium Hall

RZESZÓW. W zdarzeniu uczestniczyło około 40 – 50 pseudokibiców.

Rzeszów

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstaje Centrum Symulacji Medycznej

RZESZÓW. Otwarcie Centrum Symulacji Medycznej UR odbędzie się 20 lutego 2020 r., o godz. 10:00 w siedzibie Centrum, mieszczącym się przy ul. Warszawska 26a.

Rzeszów

Z zaparkowanej ciężarówki "zlali" 100 litrów paliwa. Zarzuty m.in. dla 17-latka

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże paliwa.

Rzeszów

Obowiązkowe szczepienie jednym z kryteriów rekrutacji do żłobków i przedszkoli w Rzeszowie?

RZESZÓW. Zgodnie z opublikowanym raportem GUS-u – w 2018 r. w miejskich placówkach ochrony zdrowia karty uodpornienia posiadało 98,3% dzieci w trzecim roku życia.

Rzeszów

Nowa metoda podpisywania dokumentów w ZUS-ie

RZESZÓW, PODKARPACIE. ZUS udostępnił na Platformie Usług Elektronicznych nową metodę podpisywania dokumentów jakim jest podpis osobisty.

Rzeszów

Bójka pseudokibiców przy Millenium Hall

RZESZÓW. Policji nie udało się nikogo zatrzymać.

Reklama