Rzeszów - Środa, 05.11.2025
Reklama

Otwarto ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej [ZDJĘCIA]

Dodano: 23.09.2022 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Na osiedlu Pobitno oddano do użytku mieszkańców nowy ogród kieszonkowy. To kolejna tego typu zielona inwestycja w Rzeszowie.

W symbolicznym otwarciu mini parku przy ul. Kurpiowskiej udział wzięli, m.in. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek oraz dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie Aleksandra Wąsowicz-Duch.

- Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju. Idea zrównoważonego rozwoju opiera się na tym, że powinniśmy wszyscy pracować nad lepszą jakością życia w naszych miastach. Ten temat często przejawia się w naszych dyskusjach o mieście. Dziś mamy taki miły moment – symboliczne oddanie do użytku jednego z nowych ogrodów kieszonkowych, które urządzamy po to, aby w naszym mieście żyło się lepiej, przyjemniej – mówił Konrad Fijołek.

Ogród przy ul. Kurpiowskiej powstał na działce o powierzchni 20 arów, wydzielonej z terenu należącego do MPWiK Rzeszów. – Dzięki współpracy z tą miejską spółką a także mieszkańcami osiedla udało się stworzyć miejsce, w którym można odpocząć, pospacerować a także poćwiczyć, bo znajduje się tu siłownia plenerowa. Jest także plac zabaw dla dzieci. Znajdują się tu jednak przede wszystkim nasadzenia – prawie 1400 roślin, wśród których są wysokie drzewa – graby, klony. Jest mnóstwo krzewów, bylin, także tych obecnie pięknie kwitnących – hortensji, jeżówek – wyliczała Aleksandra Wąsowicz-Duch. W ogrodzie ustawiono ławki i parklety wypoczynkowe, jest także zadaszona pergola.
Reklama
Kolejne ogrody kieszonkowe w Rzeszowie powstają również m.in. przy al. Sikorskiego, na os. Baranówka oraz os. Nowe Miasto.
 
Poniżej zdjęcia ogrodu kieszonkowego przy ul. Kurpiowskiej. Więcej zdjęć znajdziecie w naszym serwisie FOTO.resinet.pl

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od 1 września zmiana rozkładu jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował o zmianach rozkładu jazdy linii: 6, 9, 14, 44, 58 i 60, które nastąpią od 1 września 2025 r.

Rzeszów

20 autobusów wodorowych trafi do Rzeszowa. Podpisano umowę

RZESZÓW. W czwartek w ratuszu podpisano umowę na zakup 20 zeroemisyjnych autobusów wodorowych, które wzbogacą rzeszowską komunikację miejską. Pojazdy zostaną dostarczone w połowie 2026 roku.

Rzeszów

Wypadek w Głogowie Małopolskim. Zderzyły się 4 pojazdy, 3 osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. W Głogowie Małopolskim doszło do zderzenia się czterech pojazdów, w tym ciężarówki i samochodu dostawczego. W wypadku ranne zostały trzy osoby. Służby pracowały na miejscu zdarzenia do późnych godzin nocnych.

Rzeszów

W weekend utrudnienia na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego. Będzie objazd

RZESZÓW. Od piątku do soboty całkowicie zamknięty będzie fragment ulicy Krzyżanowskiego w rejonie skrzyżowania z al. Armii Krajowej. Wyznaczony zostanie objazd.

Rzeszów

Bezpłatne przejazdy rzeszowskimi autobusami – ważne udogodnienie

RZESZÓW. Za pomocą Rzeszowskiej Karty Mieszkańca w aplikacji Rzeszów To MY 2.0 można aktywować bezpłatne przejazdy dla uczniów. Wystarczy wybrać nowy pakiet "Bezpłatne Przejazdy dla Ucznia" i wykonać kilka akcji, które wyświetlą...

Rzeszów

Zakończył się kolejny etap przebudowy ul. Matysowskiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy ul. Matysowskiej wybudowano ok. 300 metrów chodnika, kanalizację deszczową oraz oświetlenie. Droga została poszerzona do 7 m.

Rzeszów

Rozbudowa stadionu Grunwald Budziwój na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy rozbudowie stadionu KS Grunwald Budziwój w Rzeszowie zbliżają się do końca. Gotowy jest już budynek klubowy. Trwają jeszcze roboty dodatkowe związane z infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Na początku przyszłego tygodnia zostanie wprowadzona kolejna zmiana do istniejącej tymczasowej organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego.

Reklama