Rzeszów - Niedziela, 25.01.2026
Reklama

Panattoni rusza z nową inwestycją na Podkarpaciu

Dodano: 20.10.2025 r. / Redakcja

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Na 13-hektarowym terenie, powstanie nowoczesny kompleks magazynowo-produkcyjny  pn. Panattoni Park Rzeszów North II. Jego docelowa powierzchnia wyniesie ponad 110 tys. m². Podpisano już umowy z trzema najemcami.

Panattoni, jeden z największych na świecie deweloperów powierzchni przemysłowych i magazynowych rozpoczyna realizację nowej inwestycji na Podkarpaciu. Spółka zakupiła grunt o powierzchni 13 ha. Powstanie tam kompleks pn. Panattoni Park Rzeszów North II. Jego budowa została podzielona na etapy. W ramach pierwszego z nich powstaną dwa budynki o łącznej powierzchni ponad 42 000 m kw. Docelowo obiekt osiągnie ponad 110 000 m kw. Jak informuje spółka, trzech najemców już podpisało umowy.

Inwestorem jest fundusz nieruchomości zarządzany przez Jet Investment.

Panattoni Park Rzeszów North II zlokalizowany jest przy autostradzie A4, w pobliżu dwóch węzłów - w tym węzła z S19 - ułatwiając dostęp do rynków Polski południowo-wschodniej, a także Słowacji i Rumunii. W odległości 4 km od inwestycji, mieści się Port Lotniczy Rzezów-Jacionka, a 10 km centrum Rzeszowa.

- „Rzeszów przyciąga międzynarodowych potentatów i zyskuje na znaczeniu jako istotny hub logistyczno-produkcyjny. Widzimy rosnące zainteresowanie firm, które doceniają zarówno dostępność pracowników, jak i strategiczną lokalizację przy dwóch kluczowych szlakach transportowych – autostradzie A4 oraz drodze ekspresowej S19, będącej częścią trasy Via Carpathia” – mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.

Reklama

Pierwszy budynek realizowany jest w formule BTS dla jednej z wiodących firm kurierskich. W obiekcie liczącym 7 300 m kw. powstanie regionalne centrum sortowania przesyłek. Sortowania ma rozpocząć działalność w październiku 2026 roku, ale budynek zostanie przekazany sześć miesięcy wcześniej, aby umożliwić montaż nowoczesnego, automatycznego sortera.

Równocześnie wystartuje budowa drugiej hali o powierzchni 35 000 m kw., z czego 9 900 m kw. zajmie operator świadczący kompleksowe usługi logistyczne, a 4 000 m kw. - firma prowadząca działalność e-commerce w branży automotive.

Inwestycja przejdzie certyfikację w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Będzie wyposażona w rozwiązania z zakresu oszczędności energii i wody, a także systemy poprawiające komfort użytkowników, takie jak zwiększony dostęp do światła naturalnego, optymalna akustyka i nowoczesne rozwiązania wpływające na jakość powietrza. Jeden z najemców zdecydował się również na instalację fotowoltaiczną, co wpisuje się w jego strategię zrównoważonego rozwoju.

Panattoni aktywnie umacnia swoją pozycję na Podkarpaciu. Do tej pory firma wybudowała w regionie blisko 350 tys. m kw. nowoczesnych powierzchni przemysłowych. Deweloper zrealizował tu m.in. fabrykę Phoenix Contact E-Mobility,, biekt cross-dockowy dla DB Schenker czy Fulfillment Center dla LPP. W tym roku wystartował też zinwestycją dla Grupy BSH Home Appliances, wiodącego producenta sprzętu gospodarstwa domowego – koło Rzeszowa powstanie nowa, większa fabryka, do której zostanie przeniesiona produkcja małych urządzeń gospodarstwa domowego z obecnej lokalizacji.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zbiórka dla zwierząt ze schroniska "Kundelek"

RZESZÓW. Zbiórkę organizuje Centrum Handlowe Auchan Krasne. Najbardziej potrzebne są karma oraz środki czystości.

Rzeszów

Wypadek w Przewrotnem. Jedna osoba ranna

RZESZÓW. Około godz. 9:00 w miejscowości Przewrotne w gminie Głogów Małopolski doszło do zderzenia renault z iveco.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje miejski system monitoringu jakości powietrza

RZESZÓW. Od wczoraj jakość powietrza w Rzeszowie monitorowana będzie przez 38 czujników. Do końca roku będzie ich 60.

Rzeszów

Ze zbiornika wodnego w Lipiu wyłowiono ciało mężczyzny

RZESZÓW. Nad wyjaśnieniem okoliczności utonięcia mężczyzny pracują policjanci z Głogowa Małopolskiego.

Rzeszów

Trwa budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie. Jesienią budynek będzie zadaszony

RZESZÓW. Prace przy budowie hali sportowej przy szkole na ul. Towarnickiego idą zgodnie z planem. Jesienią budynek będzie już zadaszony. 

Rzeszów

Rozpoczął się Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Na placu Farnym i na ul. Jagiellońskiej otwarto strefy relaksu

RZESZÓW. Tydzień Mobilności zakończy Dzień bez Samochodu, który odbędzie się 22 września.

Rzeszów

Dachowanie samochodu w Trzebosi. 20-letni kierowca trafił do szpitala

RZESZÓW. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjasniają policjanci z komisariatu w Sokołowie Młp.

Rzeszów

Bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży. Trwają zapisy na 11. edycję "Koduj z Gigantami"

RZESZÓW. Akcja edukacyjna trwa od 3 do 25 września i odbywa się stacjonarnie w prawie 100 miastach w całej Polsce oraz online.

Reklama