Rzeszów - Wtorek, 20.01.2026
Reklama

Park miejski na osiedlu F. Kotuli będzie rozbudowany

Dodano: 08.01.2026 r. / Redakcja

Park miejski na osiedlu F. Kotuli w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl
Park miejski na osiedlu F. Kotuli w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W parku pomiędzy Szkołą Podstawową nr 18, Przedszkolem Publicznym nr 33 oraz Żłobkiem Miejskim „Karolinka” przy ul. Bł. Karoliny pojawi się dodatkowy element. Inwestycja warta 399 tys. zł będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rozbudowa parku obejmie wykonanie alei z betonu architektonicznego, która połączy ul. Czudecką z parkingiem za SP nr 18 od strony ul. Bydgoskiej. Długość ale wyniesie 200 metrów, a szerokość 3,5 metra. Od strony ul. Czudeckiej powstanie zejście/schody.

W ramach tego zadania, założone zostaną także trawniki oraz stworzone elementy retencjonujące wodę, takie jak np. ogrody deszczowe.

Wykonawcą tej inwestycji będzie wyłoniona w przetargu firma Budownictwo Wodne Piotr Pruchnicki, Szymon Szlosek Spółka Jawna, z która miasto podpisało już umowę.

Zadanie będzie realizowane w formule zaprojektuj i zbuduj. Oznacza to, że wykonawca najpierw zajmie się wykonaniem dokumentacji projektowej, a następnie realizacją robót budowlanych.

Aleja ma być gotowa w drugiej połowie tego roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uniwersytecki Szpital Kliniczny miałby powstać w Świlczy. Całkowity koszt inwestycji może wynieść 900 mln zł

RZESZÓW. Wzorem dla placówki miałyby być podobne ośrodki stworzone w Szwecji i Australii.

Rzeszów

Drzewo bzu czarnego z Rzeszowa z szansą na tytuł Drzewa Roku 2019

RZESZÓW. Laureat z Rzeszowa znajduje się przy ul. Grodzisko 5.

Rzeszów

18-latek ukrył narkotyki w bieliźnie. Mężczyzna posiadał przy sobie 49 gramów mefedronu

RZESZÓW. Informacje o mężczyźnie mogącym posiadać narkotyki, uzyskali policjanci z komisariatu w Tyczynie.

Rzeszów

Rzeszów w wersji z Mincecrafta? 17 czerwca rusza Minecraft Demo Day

RZESZÓW. Już 17 czerwca uczniowie rzeszowskich szkół wezmą udział w warsztatach edukacyjnych Minecraft: Education Edition.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska na 13 miejscu w zawodach łazików marsjańskich

RZESZÓW. Uczelnia z Rzeszowa po raz szósty gościła na konkursie w Stanach Zjednoczonych.

Rzeszów

Ukradł m.in. nawigacje, radioodtwarzacze i narzędzia. Wpadł bo zgubił paszport

RZESZÓW. Podejrzanym okazał się, pracujący w Polsce, 18-letni obywatel Mołdawii.

Reklama