Rzeszów - Poniedziałek, 23.03.2026
Reklama

Park na Zalesiu będzie wyremontowany. Miasto ma projekt. Realizacja w przyszłym roku

Dodano: 14.08.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto znalazło firmę odpowiedzialną za stworzenie projektu rewitalizacji parku na Zalesiu. Trwają rozmowy z konserwatorem zabytków. Realizacja inwestycji możliwa będzie dopiero w przyszłym roku.

Po tym jak Ratusz wydzierżawił od Uniwersytetu Rzeszowskiego park przy ul. Wieniawskiego, teraz planuje jego renowacje. Zaczęło się od kosmetycznych poprawek, tj. zamontowano nowe ławki i kosze oraz zasadzono kilka drzewek. Warto dodać, że teren został wydzierżawiony bezterminowo.

Przez wzgląd na niezbyt korzystny wygląd parku, Ratusz zdecydował się skorzystać z usług firmy, która była odpowiedzialna za stworzenie koncepcji rewitalizacji.

„Jest firma, która robi projekt. Jej pierwszym zadaniem było stworzenie dwóch koncepcji. Jedną wybraliśmy i jest uzgadniana z konserwatorem zabytków” – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
Reklama
Wiemy także, że owa ww. koncepcja zakłada stworzenie nowych ścieżek, placu zabaw, oświetlenia, boiska oraz nowego ogrodzenia. Jeżeli konserwator zabytków przychylnie podejdzie do projektu, to inwestycja będzie realizowana już w 2020 r. Ponadto, rzecznik prezydenta wyjaśnia szacunkowo, że realizacja nie powinna trwać dłużej niż jeden rok.

Dodajmy, że proponowana wyżej budowa boiska zlewa się z jednym z projektów, jakie znajdziemy w tegorocznym głosowaniu na Rzeszowski Budżet Obywatelski. Mowa o zadaniu drugiej kategorii jakim jest stworzenie tzw. Arena Park-Zalesie.


Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Lewy brzeg Wisłoka wyłącznie pod zieleń i rekreację

RZESZÓW. 32 hektary obejmie plan zagospodarowania przestrzennego „Dolina Wisłoka”. Zakłada on przeznaczenie na tereny zielone i rekreacyjne działek nad rzeką pomiędzy mostem Załęskim a rejonem firmy Sanofi.   

Rzeszów

22-latek ukradł volkswagena, 4 godziny później był już w rękach policji

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło na ul. Kopernika w Rzeszowie. Sprawca przyznał się do czynu i dobrowolnie poddał się karze.

Rzeszów

Otwarcie sezonu w Game Over Cycles. Mnóstwo atrakcji, nie tylko dla motocyklistów

RZESZÓW. W programie wydarzenia m.in. jazdy demo, foodtrucki, pokazy tatuażu i lakierowania oraz konkursy z nagrodami...

Rzeszów

Tour de WSIiZ - rajd rowerowy szlakiem Green Velo połączony z EkoPiknikiem

RZESZÓW. Rajd wystartuje 13 maja 2023 roku. Na zawodników czeka blisko 20-kilometrowa trasa.

Rzeszów

W Krasnem odnaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej

RZESZÓW. W trakcie prac polowych, mieszkaniec Krasnego natrafił na niewybuchy z czasów II wojny światowej. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się saperzy z Rzeszowa.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

RZESZÓW. Ścieżka o długości jednego kilometra i szerokości czterech metrów, będzie biegła od mostu Lwowskiego w kierunku północnym.

Rzeszów

Kolejne kontrole taksówek "na aplikację" w Rzeszowie. Sprawdzono blisko 50 pojazdów

RZESZÓW. Sprawdzano m.in. uprawnienia kierowców, ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów. Ujawniono 16 wykroczeń.

Rzeszów

Blisko 40 wystawców na XX Podkarpackich Targach Pracy

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się już w najbliszy czwartek, 20 kwietnia br. w hali Podpromie.

Reklama