Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Parking przy hali Podpromie wyłączony z użytkowania

Dodano: 18.06.2025 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Przez dwa tygodnie zmotoryzowani nie będą mogli korzystać z parkingu przy hali Podpromie. Zamknięcie obiektu związane jest z rozpoczętymi przygotowaniami do budowy wielkiej sceny, na której odbędzie się tegoroczny Koncert Główny ESK.

Wschód Kultury / Europejski Stadion Kultury 2025 odbędzie się w dniach 27 - 29 czerwca br. Tegoroczna edycja będzie miała charakter wyjątkowy. Koncert Główny, który zaplanowano na 27 czerwca 2025 r., będzie jednocześnie jednym z pięciu finałowych koncertów Programu kulturalnego polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Po raz kolejny na jednej scenie spotkają się artyści z całej Europy i krajów Partnerstwa Wschodniego. Wśród nich m.in. Zalia, Wiktor Dyduła, Lanberry, Kazka czy Yegor Zabelov – twórcy, którzy połączą siły w niepowtarzalnych duetach i kolektywach.

W poprzednich latach Koncert Główny odbywał się w Parku Sybiraków. W tym roku organizatorzy postanowili przenieść wydarzenie bliżej centrum miasta, a konkretnie w okolice hali Podpromie.

Do 2 lipca zamknięty parking Podpromie

„W związku z przygotowaniami do Koncertu Głównego Europejskiego Stadionu Kultury – jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na Podkarpaciu – oraz koniecznością montażu dużej sceny koncertowej, parking przy Hali Podpromie będzie wyłączony z użytkowania do 2 lipca” – przekazał Patrycja Pastuszka z Estrady Rzeszowskiej.

Parkingi zastępcze:

Reklama

1) Parking na targowisku przy ul. Dworaka w Rzeszowie
podłoże asfaltowe
ogólnodostępny od poniedziałku do piątku od 6.00 do godz. 18.00
w soboty i niedziele nieczynny (wykorzystywany na handel)

Lokalizacja:

2) Parking przy ul. Dołowej w Rzeszowie dzierżawiony od Spółdzielni Nowe Miasto
ogólnodostępny 7 dni w tygodniu 24h na dobę
podłoże – utwardzona spiekami/żużlem ziemia

Lokalizacja:

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto rozpoczyna remont chodników

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie robót budowlanych, polegających na bieżącym utrzymaniu chodników na terenie miasta.

Rzeszów

Na rzeszowskim zalewie powstaje specjalna barka lęgowa dla ptaków

RZESZÓW. W lutym zakończył się pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu. Teraz wykonawca rozpoczął działania mające na celu wsparcie ptactwa.

Rzeszów

Pożar domu w Dylągowej. W zgliszczach znaleziono ciało mężczyzny

60-letni mężczyzna zginął w pożarze domu, do którego doszło wczoraj wieczorem w Dylągowej, w powiecie rzeszowskim. Pożar gasiło 10 zastępów straży pożarnej.

Rzeszów

W nowych podstrefach strefy płatnego parkowania będzie 87 parkometrów

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która dostarczy 87 nowych parkometrów. Znajdą się na os. Grota-Roweckiego oraz 1000-lecia.

Rzeszów

Ulice Rycerską czeka remont

RZESZÓW. Miasto znalazło wykonawcę dla remontu ul. Rycerskiej. Droga powinna zostać wyremontowana w ciągu trzech najbliższych miesięcy.

Rzeszów

Sesja Rady Miasta bez udziału publiczności

RZESZÓW. Najbliższa sesja Rady Miasta odbędzie się na zmienionych zasadach. Media zostały poproszone o śledzenie jej przebiegu w Internecie.

Rzeszów

Miejski Zarząd Żłobków zamyka się przed petentami

RZESZÓW. Miejski Zarząd Żłobków nie obsługuje rekrutacji metodą face to face. Petenci są zobligowani do wybrania drogi elektronicznej.

Rzeszów

Urzędnicy zrobią zakupy dla osób starszych i samotnych objętych kwarantanną

RZESZÓW. Osoby starsze i samotne, które zostały objęte kwarantanną, mogą liczyć na pomoc pracowników Urzędu Miasta Rzeszowa w zrobieniu zakupów.

Reklama