Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

Pędził 155 km/h w miejscu gdzie obowiązywało 70 km/h. Miał zakaz prowadzenia

Dodano:

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 22-latka, których przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km/h. Jak się okazało, mężczyzna miał jeszcze kilka innych wykroczeń na sumieniu.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem passatem. 22-latek w Kraczkowskiej pędził z prędkością 155 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Okazało się, że mężczyzna zanim wsiadł za kierownicę, spożywał alkohol. Miał 0,4 promila alkoholu organizmie. Dodatkowo 22-latek już wcześniej stracił prawo jazdy w związku z kolizją spowodowaną pod wpływem alkoholu. Objęty był również zakazem prowadzenia pojazdów wydanym przez Sąd Rejonowy w Łańcucie.

Mężczyzna odpowie karnie za niestosowanie się do zakazu sadowego. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za popełnione wykroczenia tj. przekroczenie prędkości oraz kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Jednocześnie w związku z naruszeniem ograniczeń wprowadzonych w związku z panującą epidemią policjanci poinformują o zdarzeniu sanepid.

 
Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

1 marca rusza nowa linia MPK

RZESZÓW. 1 marca 2025 r. uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa nr 60. Na razie na okres próbny.

Rzeszów

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Rzeszów

Rusza bezpośrednie połączenie kolejowe Rzeszowa z Bieszczadami

RZESZÓW. W sobotę, 22 lutego z dworca kolejowego w Rzeszowie, wyruszy pierwszy, bezpośredni pociąg do Ustrzyk Dolnych.

Rzeszów

Zatrucie czadem w Budach Głogowskich. Cztery osoby, w tym troje dzieci w szpitalu

BUDY GŁOGOWSKIE. Troje dzieci i jedna osoba dorosła trafiły do szpitala z objawami zatrucia czadem. Strażacy apelują o regularne przeglądy urządzeń grzewczych i stosowanie czujników tlenku węgla.

Rzeszów

Pierwsze w tym roku spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Wracają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami. Pierwsze z nich odbędzie z przedstawicielami osiedli: Dąbrowskiego, Piastów i Grota Roweckiego.

Rzeszów

Tak będzie wyglądało Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Ratusz udostępnił wizualizacje nowego stadionu, który powstanie przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie.

Reklama