Rzeszów - Sobota, 25.07.2026
Reklama

Pięć wypadków jednego dnia. Wszyscy poszkodowani to niechronieni uczestnicy ruchu

Dodano: 23.07.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci ruchu drogowego pracowali wczoraj na miejscu pięciu wypadków, a w każdym z nich poszkodowanymi byli niechronieni uczestnicy ruchu — kierujący jednośladami oraz piesi. Wszyscy trafili do szpitala. Funkcjonariusze przypominają, że to właśnie ta grupa jest szczególnie narażona na poważne obrażenia w zdarzeniach drogowych.

Do pierwszego wypadku doszło po godzinie 11 na al. Rejtana w Rzeszowie. Jak wstępnie ustalili policjanci, 31-letni kierujący mitsubishi, włączając się do ruchu, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającej się ścieżką rowerową kierującej hulajnogą. W wyniku zderzenia 16-latka z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Przed godziną 14 służby otrzymały informację o zdarzeniu w Jasionce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni motocyklista jadący suzuki drogą gminną w kierunku centrum miejscowości zderzył się z nieustalonym kierującym zespołem pojazdów z naczepą, poruszającym się tym samym pasem ruchu. Kierujący jednośladem doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala.

Po godzinie 17 na al. Niepodległości w Rzeszowie doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem kierującego jednośladem. Według wstępnych ustaleń 16-letni motocyklista jadący hondą od strony ul. Armii Krajowej, podczas skrętu w lewo w ul. Mieszka I zderzył się z prawidłowo jadącą 31-letnią kierującą cuprą. Ranny nastolatek wymagał pomocy medycznej.

Przed godziną 20 policjanci zostali wezwani na al. Armii Krajowej. Jak wstępnie ustalono, 50-letni kierujący hondą, skręcając w prawo w ul. Krzyżanowskiego, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa 47-letniemu rowerzyście przejeżdżającemu przez przejazd dla rowerów. Poszkodowany cyklista został przewieziony karetką do szpitala.

Niedługo później, po godzinie 21, na ul. Starzyńskiego doszło do potrącenia pieszego. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 53-letni kierujący toyotą, jadąc w kierunku ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, podczas skrętu w lewo potrącił 79-letniego pieszego. Ranny senior trafił do szpitala.

Reklama


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa droga na osiedlu Miłocin będzie gotowa w październiku

RZESZÓW. Trwa budowa ul. Parkowej na rzeszowskim osiedlu Miłocin. Nowa droga ma być gotowa w październiku. Dzięki niej mieszkańcy zyskają komfortowy dojazd do osiedli domów jednorodzinnych.

Rzeszów

RBO 2025. Mieszkańcy zgłosili rekordową liczbę projektów

RZESZÓW. 156 projektów zgłosili mieszkańcy Rzeszowa do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Termin przesyłania pomysłów minął 18 sierpnia o godz. 23:59.

Rzeszów

Seniorka z Rzeszowa oszukana metodą „na wypadek”. Straciła 80 tys. zł

RZESZÓW. 76-letnia mieszkanka Rzeszowa uwierzyła oszustce, która wmówiła że jest jej córką i potrzebuje pomocy. Dopiero po fakcie, seniorka zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę na policję. Poszkodowana kobieta straciła...

Rzeszów

Protest aktywistów przeciwko branży futrzarskiej na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. W najbliższą sobotę grupa niezależnych aktywistów będzie protestować w obronie zwierząt hodowanych dla futer. Manifestacja odbędzie na rzeszowskim rynku.

Rzeszów

Trwa remont kładki im. WOŚP w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Część prac prowadzona jest w nocy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Rzeszów. Nowy teren rekreacyjny z placem zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy tworzeniu nowego terenu rekreacyjnego na osiedlu Staromieście. Inwestycja o powierzchni blisko 25 arów powstaje w rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej.

Rzeszów

Kłęby dymu nad Rzeszowem. Pożar w elektrociepłowni

RZESZÓW. Kilka zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru, do którego doszło na terenie rzeszowskiej elektrociepłowni. Ogień udało się opanować.

Rzeszów

Co słychać na budowie największej inwestycji drogowej w Rzeszowie?

RZESZÓW. Jak zapewnia miasto, budowa Wisłokostrady, czyli największej obecnie inwestycji drogowej w Rzeszowie idzie zgodnie z planem. Gotowe są już m.in. wszystkie podpory nowego Mostu Załęskiego.

Reklama