Rzeszów - Sobota, 25.07.2026
Reklama

Pięć wypadków jednego dnia. Wszyscy poszkodowani to niechronieni uczestnicy ruchu

Dodano: 23.07.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci ruchu drogowego pracowali wczoraj na miejscu pięciu wypadków, a w każdym z nich poszkodowanymi byli niechronieni uczestnicy ruchu — kierujący jednośladami oraz piesi. Wszyscy trafili do szpitala. Funkcjonariusze przypominają, że to właśnie ta grupa jest szczególnie narażona na poważne obrażenia w zdarzeniach drogowych.

Do pierwszego wypadku doszło po godzinie 11 na al. Rejtana w Rzeszowie. Jak wstępnie ustalili policjanci, 31-letni kierujący mitsubishi, włączając się do ruchu, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającej się ścieżką rowerową kierującej hulajnogą. W wyniku zderzenia 16-latka z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Przed godziną 14 służby otrzymały informację o zdarzeniu w Jasionce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni motocyklista jadący suzuki drogą gminną w kierunku centrum miejscowości zderzył się z nieustalonym kierującym zespołem pojazdów z naczepą, poruszającym się tym samym pasem ruchu. Kierujący jednośladem doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala.

Po godzinie 17 na al. Niepodległości w Rzeszowie doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem kierującego jednośladem. Według wstępnych ustaleń 16-letni motocyklista jadący hondą od strony ul. Armii Krajowej, podczas skrętu w lewo w ul. Mieszka I zderzył się z prawidłowo jadącą 31-letnią kierującą cuprą. Ranny nastolatek wymagał pomocy medycznej.

Przed godziną 20 policjanci zostali wezwani na al. Armii Krajowej. Jak wstępnie ustalono, 50-letni kierujący hondą, skręcając w prawo w ul. Krzyżanowskiego, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa 47-letniemu rowerzyście przejeżdżającemu przez przejazd dla rowerów. Poszkodowany cyklista został przewieziony karetką do szpitala.

Niedługo później, po godzinie 21, na ul. Starzyńskiego doszło do potrącenia pieszego. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 53-letni kierujący toyotą, jadąc w kierunku ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, podczas skrętu w lewo potrącił 79-letniego pieszego. Ranny senior trafił do szpitala.

Reklama


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Koncert „Jednego serca, jednego ducha”. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Nawet kilkanaście tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy tegorocznego koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”. W związku z tym, na drogach dojazdowych do miejsca wydarzenia, mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Rzeszów

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

Reklama