Rzeszów - Poniedziałek, 18.08.2025
Reklama

Pięciopoziomowy parking przy ul. Pułaskiego? Ratusz pracuje nad programem funkcjonalno-użytkowym

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Ratusz chce zbudować przy basenach ROSIR-u pięciopoziomowy parking. Aktualnie trwają pracę nad przygotowaniem programu funkcjonalno-użytkowego. Proponowana przez Platforme Obywatelską inwestycja ma szanse rozpocząć się już w przyszłym roku.

O potrzebie budowy wielopoziomowego parking w rejonie Rzeszowskiego Ośrodka Sportu I Rekreacji wielokrotnie podczas sesji Rady Miasta wspominał klub radnych Platformy Obywatelskiej.

W lutym ubiegłego roku, podczas jednej z sesji pojawiła się uchwała o podjęcie ww. inwestycji. Radni projekt przyjęli niemalże jednogłośnie, przeciwko był radny Rozwoju Rzeszowa Konrad Fijołek.

„Jest to sygnał władz miasta, że realizujemy potrzeby mieszkańców Rzeszowa” – mówiła wówczas Jolanta Kaźmierczak z PO. Po ponad roku od podjęcia uchwały, Ratusz postanowił podjąć się realizacji inwestycji.
Reklama
„Aktualnie jest opracowywany program funkcjonalno-użytkowy i ten etap potrwa do końca października” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzedu Miasta.

Wg. wstępnych założeń, inwestycja ma być zrealizowana przy ul. Pułaskiego na terenie obecnego parkingu. Tam również ma być zlokalizowany wjazd i wyjazd. Mowa o pięciopoziomowym parkingu z czterema kondygnacjami pod ziemią i jedną na poziomie obecnego parkingu.

Koszty oraz pozostałe szczegóły inwestycji znane będą w październiku po opracowaniu programu funkcjonalno-użytkowego. Przetarg ma szanse ruszyć już w przyszłym roku, „jeżeli znajdą się pieniądze w przyszłorocznym budżecie” – wyjaśnia Agnieszka Siwak-Krzywonos.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych ws. darmowych biletów: podstawa prawna jest

RZESZÓW. Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych  apeluje o ponowne rozpatrzenie petycji.

Rzeszów

Zapadł wyrok w sprawie w sprawie zabójstwa przy ul. Sobieskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Po sześciomiesięcznym procesie sądowym znamy wyrok – 25 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Czarny bez z Rzeszowa najpiękniejszym drzewem w Polsce

RZESZÓW. W konkursie wzięło udział 16 innych drzew z polskich miast.

Rzeszów

Postawiono zarzuty 23-latkowi, który zrzucił hulajnogę Blinkee z mostu

RZESZÓW. Wartość strat została oszacowana na kwotę 3075 zł.

Rzeszów

Bezpłatne warsztaty informatyczne dla osób powyżej 50 roku życia

RZESZÓW. Warsztaty są bezpłatne, a o udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Rzeszów

Areszt tymczasowy dla sprawcy wypadku na ul. Krakowskiej. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. 20-letniemu Kacprowi I. grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Osoby głuche nie pojadą za darmo komunikacją miejską, „gdyż przepisy prawa nie dają podstawy”?

RZESZÓW. Petycja trafiła do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Szykuje się zmiana na stanowisku skarbnika Rzeszowa

RZESZÓW. Nowym skarbnikiem zostanie Jacek Mróz.

Reklama