Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

Pieniądze na pomoc żywnościową dla najuboższych mieszkańców Rzeszowa

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Miasto podpisało jubileuszową, dwudziestą już umowę z Podkarpackim Bankiem Żywności. Na pomoc żywnościową dla potrzebujących mieszkańców Rzeszowa przekazane zostało 50 tys. zł.  
 
Szacuje się, że kwota pozwoli skierować pomoc do ok. 2500 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, borykających się z problemami ubóstwa i niedożywienia. Przekazywana żywność będzie pochodzić z rezerw unijnych, zostanie także pozyskana lokalnie oraz od darczyńców z terenu Polski i zagranicy. Pomoc skierowana będzie do mieszkańców Rzeszowa i realizowana będzie na terenie miasta Rzeszowa.
 
- Pieniądze pozwolą nam pokryć koszty związane z dystrybucją i pozyskiwaniem żywności. Dotrzemy z pomocą do 2500 osób, ale organizując dodatkowo różnego rodzaju akcje, docelowo zapewnimy pomoc dla około 5000 ludzi. To działania skierowane głównie do najbardziej potrzebujących – seniorów, rodzin z dziećmi, osób z niepełnosprawnościami - mówi Daniel Jakubowski, prezes zarządu Podkarpackiego Banku Żywności.
 
Reklama
Dotację przyznano zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Rzeszowa w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej na 2023 rok pn.: „Zapewnienie dostaw żywności dla rodzin najuboższych”. Podkarpacki Bank Żywności zrealizuje zadanie „Pomoc żywnościowa dla mieszkańców Rzeszowa”.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza kolejna edycja akcji profilaktycznej "Rak a Zdrowie"

RZESZÓW. ZOZ nr 2 w Rzeszowie zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na profilaktyczne badania mammograficzne w ramach VIII edycji kampanii „RAK a ZDROWIE”.

Rzeszów

Rzeszów ma już trzecią kładkę rowerową

RZESZÓW. ​Dobre wieści dla rzeszowskich rowerzystów. Od dzisiaj mogą już oni korzystać z nowej rowerowej kładki, która powstała przy moście Narutowicza.

Rzeszów

Kto przyozdobi w tym roku Rzeszów na Święta?

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie oświetlenia świątecznego w Rzeszowie. Poszukiwana jest firma, która podejmie się tego zadania i ozdobi miasto w okresie bożonarodzeniowym.

Rzeszów

Oto koncepcja nowego dworca PKS w Rzeszowie [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Projekt przygotowała pracownia MWM Architekci.

Rzeszów

Gala Biznesu 2021 już 27 października w G2A Arena

RZESZÓW. Wielkimi krokami zbliża się uroczysta Gala, jubileuszowej XX edycji Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” oraz Programu Certyfikującego Najlepsze Produkty Spożywcze Podkarpackiego „Smaczne bo Podkarpackie”. 

Rzeszów

Jesienna edycja Wampiriady w Rzeszowie. Studenci zachęcają do oddawania krwi

RZESZÓW. 25 października na terenie Kampusu UR odbędzie się kolejna rzeszowska edycja Wampiriady, akcji promującej krwiodawstwo.

Rzeszów

Nowa fabryka w Parku Naukowo-Technologicznym "Rzeszów-Dworzysko"

RZESZÓW. W ub. piątek na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” oficjalnie otwarto nowy zakład produkcyjny Phoenix Contact E-Mobility. To szansa na nowe zatrudnienia.

Rzeszów

Na os. Nowe Miasto powstanie nowy dom kultury?

RZESZÓW. W ostatnim czasie pojawił się temat budowy nowego domu kultury na osiedlu Nowe Miasto. Kwestię podjął w swojej interpelacji Przewodniczący Klubu Radnych PiS, Marcin Fijołek.

Reklama