Rzeszów - Wtorek, 24.06.2025
Reklama

Pieniądze na pomoc żywnościową dla najuboższych mieszkańców Rzeszowa

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Miasto podpisało jubileuszową, dwudziestą już umowę z Podkarpackim Bankiem Żywności. Na pomoc żywnościową dla potrzebujących mieszkańców Rzeszowa przekazane zostało 50 tys. zł.  
 
Szacuje się, że kwota pozwoli skierować pomoc do ok. 2500 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, borykających się z problemami ubóstwa i niedożywienia. Przekazywana żywność będzie pochodzić z rezerw unijnych, zostanie także pozyskana lokalnie oraz od darczyńców z terenu Polski i zagranicy. Pomoc skierowana będzie do mieszkańców Rzeszowa i realizowana będzie na terenie miasta Rzeszowa.
 
- Pieniądze pozwolą nam pokryć koszty związane z dystrybucją i pozyskiwaniem żywności. Dotrzemy z pomocą do 2500 osób, ale organizując dodatkowo różnego rodzaju akcje, docelowo zapewnimy pomoc dla około 5000 ludzi. To działania skierowane głównie do najbardziej potrzebujących – seniorów, rodzin z dziećmi, osób z niepełnosprawnościami - mówi Daniel Jakubowski, prezes zarządu Podkarpackiego Banku Żywności.
 
Reklama
Dotację przyznano zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Rzeszowa w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej na 2023 rok pn.: „Zapewnienie dostaw żywności dla rodzin najuboższych”. Podkarpacki Bank Żywności zrealizuje zadanie „Pomoc żywnościowa dla mieszkańców Rzeszowa”.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ulice Rycerską czeka remont

RZESZÓW. Miasto znalazło wykonawcę dla remontu ul. Rycerskiej. Droga powinna zostać wyremontowana w ciągu trzech najbliższych miesięcy.

Rzeszów

Sesja Rady Miasta bez udziału publiczności

RZESZÓW. Najbliższa sesja Rady Miasta odbędzie się na zmienionych zasadach. Media zostały poproszone o śledzenie jej przebiegu w Internecie.

Rzeszów

Miejski Zarząd Żłobków zamyka się przed petentami

RZESZÓW. Miejski Zarząd Żłobków nie obsługuje rekrutacji metodą face to face. Petenci są zobligowani do wybrania drogi elektronicznej.

Rzeszów

Urzędnicy zrobią zakupy dla osób starszych i samotnych objętych kwarantanną

RZESZÓW. Osoby starsze i samotne, które zostały objęte kwarantanną, mogą liczyć na pomoc pracowników Urzędu Miasta Rzeszowa w zrobieniu zakupów.

Rzeszów

Darmowa strefa płatnego parkowania w Rzeszowie do odwołania

RZESZÓW. Strefa płatnego parkowania w Rzeszowie z dniem dzisiejszym przestaje funkcjonować.

Rzeszów

Pijani kierowcy na ulicach Rzeszowa. Jeden wydmuchał 2,5 promila, a drugi miał ponad 3 promile

RZESZÓW. Dwóch pijanych kierowców ujawnili rzeszowscy policjanci. Jeden z nich wpadł podczas kontroli, natomiast w drugim przypadku doszło do obywatelskiego ujęcia.

Rzeszów

Konsultacje w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa

RZESZÓW. 19 marca 2020 r. rozpoczynają się konsultacje z mieszkańcami Rzeszowa w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. Konsultacje będą trwały do 22 marca 2020 r.

Rzeszów

Od 18 marca zmiany w rozkładzie kilku głównych linii komunikacji miejskiej. Linia 53 zawieszona

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianach w kursowaniu części linii autobusowych, jakie zaczną obowiązywać od 18 marca. 

Reklama