Rzeszów - Czwartek, 06.08.2026
Reklama

Pierwsi uczniowie zaczną edukacje w szkole na Drabiniance w 2023 roku

Dodano: 04.02.2020 r.

fot. fot. Pracownia architektoniczna Studio O2
fot. fot. Pracownia architektoniczna Studio O2
RZESZÓW. Już w lutym ma ruszyć przetarg na budowę Zespołu Oświatowego na osiedlu Drabinianka. W placówce funkcjonować będzie przedszkole oraz szkoła podstawowa. Szkoła pomieści 300 przedszkolaków i 450 uczniów szkoły podstawowej.

Szkoła znajdzie się przy ul. Kwiatkowskiego, na terenie byłych ogródków działkowych o powierzchni 1,9 ha. W przyszłym Zespole Oświatowym funkcjonować ma przedszkole i szkoła podstawowa. Inwestycja zakłada stworzenie jednego, trzykondygnacyjnego budynku.

„Przetarg na budowę zostanie ogłoszony prawdopodobnie w lutym. Projekt mamy już gotowy. Jeżeli chodzi o termin realizacji, to zakończenie inwestycji planowane jest w 2023 roku. Pewnie w tym samy roku od września szkoła będzie już otwarta” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Część przedszkolna składać się będzie z 12 oddziałów przedszkolnych i pomieści  300 przedszkolaków. W  ramach tej części zaprojektowano stworzenie salki edukacyjnej oraz sali do zajęć ruchowych. W szkole podstawowej przyjętych zostanie 450 uczniów.

Poza tym w murach szkoły znajdzie się cześć sportowa, czyli duża sala gimnastyczna (o powierzchni ponad 780 m2) z zapleczem szatniowo-sanitarnym i magazynowym, sala fitness (o powierzchni ponad 158 m2) oraz siłownia (ok. 55 m2).

Nie zabraknie także auli do organizacji występów teatralnych, tanecznych czy koncertów na ok. 250 miejsc siedzących, przestronnych hol z szatniami, stołówki, kuchni oraz biblioteki z mediateką. W budynku znajdować się będzie sześć sal lekcyjnych do nauczania wczesnoszkolnego, siedem pracowni z zapleczem dydaktycznym (w tym pracownię biologiczną, fizyczno-chemiczną i plastyczną), trzy sale komputerowe, cztery sale do nauki języków obcych, sześć sal lekcyjnych, gabinet higienistki i pedagoga, pokój nauczycielski z zapleczem oraz trzy świetlice.
Reklama
Na zewnątrz, na dziedzińcu szkoły zaprojektowano dwa place zabaw dla dzieci przedszkolnych oraz dla dzieci z nauczania wczesnoszkolnego oraz kompleks sportowy, w skład którego wchodzi: duże boisko z  trzytorowa bieżnią,  boisko wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki. skocznię w dal.

Obsługa komunikacyjna obiektu będzie się odbywać w ulicy Jachowicz,a poprzez system zjazdów i dróg wewnętrznych z zatoczkami, w tym zatoczka „ kiss&ride,” (do zatrzymania pojazdu na nie więcej niż 1 minutę w celu wysadzenia dzieci bez odprowadzania).
Dla rodziców młodszych dzieci i nauczycieli zaprojektowano parking na 60 miejsc postojowych. Na budowę nowej szkoły w Rzeszowie ratusz zaplanował przeznaczyć 24 mln zł.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się pokaz szkolenia spadochronowego

RZESZÓW. Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia o godz. 10:00.

Rzeszów

Poseł Buczak o zabudowie terenów nad zalewem: „Zwróciłem się do NIK-u o przeprowadzenie kontroli”

RZESZÓW. Poseł Wojciech Buczak skierował pismo do Najwyższej Izby Kontroli.

Rzeszów

PRIMA APRILIS! Póki co władze miasta nie zamierzają przenieść Ratusza

1 kwietnia informowaliśmy, że władze miasta chcą przenieść Ratusz na al. Piłsudskiego.  To był oczywiście żart prima-aprilisowy.

Rzeszów

1 kwietnia zmieniają się rozkłady trzech linii MPK. Ponadto startuje nowa linia na Zalesiu

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza kolejne zmiany w rozkładzie.

Rzeszów

Akty oskarżenia dla trzech osób związanych z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej

RZESZÓW. Akt oskarżenia przedstawiono Kazimierzowi G, Markowi H. i Zenonowi K.

Rzeszów

W Rzeszowie będzie nowe miejsce stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego

RZESZÓW. Od 1 kwietnia w życie wchodzą zmiany związane z ratownictwem medycznym. 

Rzeszów

Dzisiaj Asseco Resovia Rzeszów zagra o 7. miejsce w PlusLidze

RZESZÓW. W tym sezonie zespół z Rzeszowa już dwuktornie musiał uznac wyższość GKS-u.

Reklama