Rzeszów - Sobota, 08.11.2025
Reklama

Pierwsze miejsce dla Rzeszowa za wydatki inwestycyjne

Dodano: 02.10.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Rzeszów w rankingu wyprzedził takie miasta jak m.in. Kraków i Opole. Statuetka trafi w ręce władz miasta 2 października.

Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opublikowało raport „Ranking wydatków inwestycyjnych samorządowych 2016 – 2018”. Podczas sporządzania rankingu pod uwagę brana była całość wydatków majątkowych poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat (w tym przypadku 2016–2018). Wskaźnik jest średnią wydatków inwestycyjnych z trzech lat w przeliczeniu na mieszkańca.

Średnie wydatki inwestycyjne (per capita) w latach 2016-2018 w wysokości 1 554,25 zł pozwoliły zając Rzeszowowi pierwsze miejsce w rankingu, wyprzedzając jednocześnie Kraków czy Opole.

Województwo podkarpackie, ze średnimi wydatkami inwestycyjnymi (per capita) w wysokości 157, 96 zł znalazło się na piątej pozycji rankingu.

Wręczenie statuetki odbędzie się w dniu 2 października podczas Gali Inwestorów Samorządowych- XVII Samorządowego Forum Kapitału i finansów w Katowicach.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Darmowe bilety dla dzieci i młodzieży. Co zrobić, aby przedłużyć ulgę?

RZESZÓW. Aby starać się ponownie o prawo do ulgi należy przedstawić te same dokumenty co w poprzednim roku.

Rzeszów

Zamknięcie przejazdu pod wiaduktem na ul. Batorego. Informacje dla kierowców i pieszych

RZESZÓW. W poniedziałek, od godz. 10.00 rozpocznie się rozbiórka wiaduktu przy ul. Batorego w Rzeszowie.

Rzeszów

Linia nr 50 nie zostanie przywrócona. Powodem są problemy na jednym z remontowanych odcinków

RZESZÓW. W związku z przeciągającymi się pracami na jednym z odcinków, mieszkańcy Zalesiu muszą uzbroić się w cierpliwość.

Rzeszów

Co dalej z wiaduktem łączącym ul. Hoffmanowej z ul. Wyspiańskiego?

RZESZÓW. Pojawiła się koncepcja zakładająca przejazd od ul. Pułaskiego.

Rzeszów

2 września zamykają przejazd pod wiaduktem na ul. Batorego. Sprawdź zmiany w komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 2 września przejazd pod wiaduktem na ul. Batorego będzie niedostępny dla kierowców. 

Rzeszów

Trzy firmy chcą dostarczyć dla Rzeszowa 40 autobusów. Jest szansa na podpisanie umowy

RZESZÓW. Jest jedna oferta, która odpowiada wymaganiom finansowym ratusza.

Rzeszów

Teren w rejonie ul. Lawendowej i ul. Daliowej uratowany przed zabudową

RZESZÓW. Zagospodarowanie przewiduje tereny zielone i tak też pozostanie.

Reklama