Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Pierwszy krok do powstania aquaparku w Rzeszowie

Dodano: 03.11.2021 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Rozpoczęły się konsultacje rynkowe dotyczące budowy parku wodnego w Rzeszowie. To pierwszy etap w realizacji wyczekiwanej inwestycji.

– Budowa aquaparku w Rzeszowie jest projektem szczególnym, bo pokazuje filozofię zarządzania naszym miastem, którą chcemy realizować w najbliższych latach – przesunięcie ciężaru działań miasta w kierunku poprawy jakości życia. Ta jakość życia to także infrastruktura służąca spędzaniu wolnego czasu w nowoczesny sposób. Dlatego też jednym z pierwszych moich komunikatów była informacja, że do tematu budowy w naszym mieście parku wodnego przystąpimy w sposób bardzo poważny i zdeterminowany – mówił prezydent Fijołek podczas wtorkowej konferencji w Urban Lab.

Podczas konsultacji miasto będzie prowadziło rozmowy i pozyskiwało informacje od firm projektowych i wykonawczych na temat tego, jak najsprawniej i najkorzystniej przeprowadzić budowę parku wodnego. Umówione zostaną m.in. kwestie lokalizacji aquaparku oraz możliwości finansowania inwestycji, przy czym Ratusz chce, aby była ona zrealizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Na zgłoszenia chętnych do udziału w konsultacjach firm Urząd Miasta czeka do 15 listopada.
Reklama
Przygotowując się do ogłoszenia konsultacji urzędnicy rzeszowskiego magistratu zapoznawali się z funkcjonowaniem i sposobem finansowania parków wodnych w innych miastach, m.in. we Wrocławiu, Tychach czy Chełmie.

Konsultacje rynkowe powinny zakończyć się w tym roku. – To pierwszy, ale ważny krok, podczas którego zdobędziemy wiedzę na temat przedsięwzięcia, jakim jest aquapark. Będziemy mówić o lokalizacji, o konkursie architektonicznym, a na końcu o sposobie finansowania inwestycji. Jesteśmy przekonani, że ta droga, którą dziś rozpoczynamy zostanie zakończona sukcesem – podsumował prezydent Fijołek.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Urząd Miasta Rzeszowa przedłuża ograniczenia w bezpośredniej obsłudze mieszkańców

RZESZÓW. Ze względu na sytuację epidemiczną ograniczenia związane z bezpośrednią obsługą mieszkańców w Urzędzie Miasta Rzeszowa i jednostkach organizacyjnych miasta zostają przedłużone do 30 kwietnia 2021 r.

Rzeszów

W czwartek radiowa debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 22 kwietnia radio RMF FM organizuje debatę z udziałem kandydatów na prezydenta miasta Rzeszowa. Debata rozpocznie się o godz. 12:00.

Rzeszów

Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. 22 kwietnia 2021 r. na dedykowanej platformie Grip odbędzie się Dzień Otwarty organizowany w ramach akcji kierowany do licealistek z całej Polski

Rzeszów

Areszt dla 20-latka z Rzeszowa za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Policjanci znaleźli przy 20-letnim mieszkańcu Rzeszowa blisko 200 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Rzeszów

W środę otwarcie pierwszego sklepu Aldi w Rzeszowie

RZESZÓW. Sklep w Rzeszowie będzie drugim Aldi na Podkarpaciu i 170 w Polsce. Z okazji otwarcia dla klientów przygotowano liczne promocje.

Rzeszów

Przy ul. Litewskiej powstanie nowy Środowiskowy Dom Samopomocy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło już przetarg na roboty budowlane. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie.

Rzeszów

Od września nowe połączenia z lotniska w Jasionce

​RZESZÓW. Samolotami linii Wizzair polecimy do Oslo i Londynu.

Rzeszów

Trwa rozbudowa systemu dynamicznego ważenia pojazdów w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie powstaną trzy nowe stacje preselekcyjnego ważenia pojazdów oraz specjalne parkingi do kontroli przeciążonych pojazdów. Koszt inwestycji to blisko 14,5 mln zł.

Reklama