Rzeszów - Sobota, 04.04.2026
Reklama

Pierwszy krok do powstania aquaparku w Rzeszowie

Dodano: 03.11.2021 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Rozpoczęły się konsultacje rynkowe dotyczące budowy parku wodnego w Rzeszowie. To pierwszy etap w realizacji wyczekiwanej inwestycji.

– Budowa aquaparku w Rzeszowie jest projektem szczególnym, bo pokazuje filozofię zarządzania naszym miastem, którą chcemy realizować w najbliższych latach – przesunięcie ciężaru działań miasta w kierunku poprawy jakości życia. Ta jakość życia to także infrastruktura służąca spędzaniu wolnego czasu w nowoczesny sposób. Dlatego też jednym z pierwszych moich komunikatów była informacja, że do tematu budowy w naszym mieście parku wodnego przystąpimy w sposób bardzo poważny i zdeterminowany – mówił prezydent Fijołek podczas wtorkowej konferencji w Urban Lab.

Podczas konsultacji miasto będzie prowadziło rozmowy i pozyskiwało informacje od firm projektowych i wykonawczych na temat tego, jak najsprawniej i najkorzystniej przeprowadzić budowę parku wodnego. Umówione zostaną m.in. kwestie lokalizacji aquaparku oraz możliwości finansowania inwestycji, przy czym Ratusz chce, aby była ona zrealizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Na zgłoszenia chętnych do udziału w konsultacjach firm Urząd Miasta czeka do 15 listopada.
Reklama
Przygotowując się do ogłoszenia konsultacji urzędnicy rzeszowskiego magistratu zapoznawali się z funkcjonowaniem i sposobem finansowania parków wodnych w innych miastach, m.in. we Wrocławiu, Tychach czy Chełmie.

Konsultacje rynkowe powinny zakończyć się w tym roku. – To pierwszy, ale ważny krok, podczas którego zdobędziemy wiedzę na temat przedsięwzięcia, jakim jest aquapark. Będziemy mówić o lokalizacji, o konkursie architektonicznym, a na końcu o sposobie finansowania inwestycji. Jesteśmy przekonani, że ta droga, którą dziś rozpoczynamy zostanie zakończona sukcesem – podsumował prezydent Fijołek.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana terminu wprowadzenia nowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. W związku z czwartkowymi ulewnymi deszczami Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie zmienia termin wprowadzenia nowej organizacji ruchu na al. Armii Krajowej i ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rusza sezon letni na basenach otwartych w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend będzie można schłodzić się w wodach basenów otwartych Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jałowego.

Rzeszów

Od 6 czerwca zamknięty POP na Dworcu Lokalnym

RZESZÓW. Przez blisko trzy miesiące zamknięty będzie POP na Dworcu Lokalnym w Rzeszowie.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Boguchwale. Nie żyje 56-letni motocyklista

BOGUCHWAŁA. 56-letni mężczyzna kierujący motocyklem zderzył się z samochodem osobowym. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Przy 9 rzeszowskich szkołach powstaną nowe boiska

RZESZÓW. Ponad 1,2 mln zł będzie kosztowała budowa dziewięciu boisk na terenach szkół w Rzeszowie. Będą one gotowe w sierpniu tego roku.

Rzeszów

Zakończył się I etap budowy dróg łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową

RZESZÓW. W zachodniej części Rzeszowa powstała ważna droga, która w przyszłości połączy dwa duże osiedla: Kotuli i Staroniwę. Zadanie pn. „Budowa dróg KDZ, KDL1, KDL2 łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową –...

Rzeszów

Autobusy komunikacji miejskiej dowiozą na KultURalia. ZTM uruchamia dodatkowe kursy

RZESZÓW. W związku KultURaliami, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie uruchomi dodatkowe kursy autobusów miejskich.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nową placówkę wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży

RZESZÓW. „Zatoka” to nowa placówka, która będzie służyć dzieciom i młodzieży. Tu będą mogły rozwijać swoje pasje, zainteresowania pod okiem doświadczonych wychowawców.

Reklama