Rzeszów - Niedziela, 07.09.2025
Reklama

Pierwszy samolot z Oslo wylądował w Jasionce. Wracają połączenia z Norwegią

Dodano: 16.09.2021 r.

fot. Damian Lasociński / Materiały prasowe
fot. Damian Lasociński / Materiały prasowe
RZESZÓW/JASIONKA. Po kilku latach, do rozkładu lotów podrzeszowskiego lotniska, wracają połączenia ze stolicą Norwegii. Samoloty linii Wizzair polecą z Podkarpacia na lotnisko Torp obsługujące aglomerację Oslo. To kolejny po Eindhoven kierunek obsługiwany przez węgierskiego przewoźnika.

W środę o godzinie 17.05 na rzeszowskim lotnisku został przywitany uroczystym salutem wodnym pierwszy rejs na trasie Oslo – Rzeszów. Loty do stolicy Norwegii będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele. Trasę obsłużą maszyny Airbus A-320 lub A-321. Pierwszym samolotem z Oslo przyleciał blisko komplet pasażerów.

- Od długiego czasu zabiegaliśmy o ponowne połączenie Podkarpacia z Norwegią, gdzie regularnie podróżują setki mieszkańców nie tylko naszego regionu, ale także Małopolski, Lubelskiego i Świętokrzyskiego. Skandynawia ma bardzo wiele do zaoferowania dla naszych pasażerów – piękne krajobrazy, miasta z ciekawą kulturą, mocną ekonomię. Cieszymy się, że nareszcie będzie możliwość podróżowania w tym kierunku właśnie z Jasionki - mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Obok połączenia z Oslo i Eindhoven, które wraca pod koniec października, od 24 września Wizzair będzie realizował także loty do Luton.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany na jednej z linii MPK. Będą dodatkowe kursy

RZESZÓW. Zmiany dotyczą linii nr 16 i będą obowiązywały od 1 kwietnia. Jeden kurs zostanie przyspieszony i wprowadzone będą dwa nowe.

Rzeszów

Kilka przypadków naruszeń ograniczeń przez mieszkańców Rzeszowa i okolic

RZESZÓW. Policyjne patrole na ulicach, komunikaty z radiowozów, a w powietrzu policyjny dron. Tak było w weekend w Rzeszowie.

Rzeszów

Koronawirus. 4 nowe przypadki zakażenia na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [30.03.2020 r.]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 4 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2. Łącznie na Podkarpaciu to już 80 osób.

Rzeszów

W Parku Papieskim stanie rzeźba

RZESZÓW. Ruszył przetarg na montaż pomnika Jana Pawła II w Parku Papieskim. Rzeźba ma być gotowa w dwa miesiące.

Rzeszów

Uważajmy na oszustów. Stosują m.in. metodę "na tarczę antykryzysową"

RZESZÓW, POLSKA. Ministerstwo finansów informuje o nowych sposobach oszustwa. Dotyczą one metody „na tarczę antykryzysową” oraz smsów dot. zadłużenia na mikrorachunku podatkowym.

Rzeszów

Radni "za" poszerzeniem Rzeszowa

RZESZÓW.  Na pierwszej „wirtualnej” sesji Rady Miasta, rajcy Rzeszowa opowiedzieli się za przyłączaniem podrzeszowskich sołectw. 

Rzeszów

Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z obowiązującymi od 25 marca ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, rzeszowscy policjanci kontrolują przestrzeń publiczną miasta oraz nadają komunikaty z radiowozów o obowiązujących obostrzeniach. 

Rzeszów

W weekend zmiana czasu na letni. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 28 na 29 marca 2020r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Reklama