Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Pierwszy samolot z Wenecji wylądował w Jasionce. Rusza nowe połączenie

Dodano: 13.06.2022 r.

fot. materiały prasowe Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka
fot. materiały prasowe Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka
RZESZÓW. LOT uruchomił wakacyjne połączenie do Wenecji. Czy nowy kierunek będzie hitem tegorocznych wakacji?
 
W niedzielę, 12 czerwca na lotnisku w Jasionce został przywitany uroczystym salutem wodnym pierwszy samolot z Wenecji. W ten efektowny sposób zainaugurowano nowe loty, które do 18 września będą realizowane przez PLL LOT.
 
Loty z Rzeszowa do Wenecji realizowane są raz w tygodniu, w niedziele. Trasę obsługują samoloty Bombardier Q400, który może pomieścić 78 pasażerów. Podróż z Jasionki na lotnisko im. Marco Polo trwa około dwóch godzin; samoloty wylatują z Rzeszowa o 6.55, dolatują o 8.50. Z kolei start z włoskiego lotniska planowany jest o godz. 9.25, zaś przylot do stolicy Podkarpacia o 11.25.
 
Prezes lotniska, Adam Hamryszczak prognozuje, że ten kierunek może być hitem tegorocznych wakacji dla turystów z całego Podkarpacia.
 
Reklama
– Wenecja jest jak magnes. To perła Adriatyku, tak się o niej mówi. I są tam miejsca, które trzeba po prostu zobaczyć, jak Plac i Bazylika Świętego Marka, Pałac Dożów, Mosty Westchnień i Rialto, Canal Grande – opowiada. – Będąc w Wenecji warto również zobaczyć wyspę Lido i jej piaszczyste plaże, gdzie wypoczywają zarówno turyści, jak i wenecjanie, tam też odbywa się słynny festiwal filmowy – dodaje Adam Hamryszczak. Przy okazji inauguracji lotów na włoskim lotnisku promowano w niedzielę województwo podkarpackie.
 
Wenecja to pierwszy z trzech nowych kierunków na tegoroczne wakacje. Już w piątek zostaną zainaugurowane loty do Olsztyna, zaś 5 lipca do chorwackiej Rijeki. W sumie w sezonie letnim podrzeszowski port obsługiwał będzie ponad 80 rotacji tygodniowo – 23 kierunki w 12 krajach.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny psi plac zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Rozpoczął się odbiór placu zabaw dla psów na osiedlu Baranówka IV. To już druga taka inwestycja w tym roku na terenie miasta.

Rzeszów

Utrudnienia w związku z Biegiem Niepodległości

RZESZÓW. W związku z czwartkowym Biegiem Niepodległości część ulic będzie zamknięta. Niewielkie utrudnienia wystąpią też w związku z obchodami Święta Niepodległości.

Rzeszów

Kolejna weekendowa akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. 13 i 14 listopada Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Wojewódzkim Zespołem Specjalistycznym, przeprowadzi ponownie na terenie urzędu akcję szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

"Wspólnie przeciwko oszustom". Miasto i policja w ochronie seniorów

RZESZÓW. W rzeszowskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię społeczną „Wspólnie przeciwko oszustom”. Obecne były władze miasta i przedstawiciele policji.

Rzeszów

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Jak co roku w Rzeszowie odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości. W programie hymn, apel pamięci i pokazy laserowe.

Rzeszów

"Rzeszów to my". Rozdanie nagród za meldunek w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejni rzeszowianie odebrali nagrody za udział w loterii meldunkowej. Tym razem zostały rozlosowane: laptop dla graczy, hulajnoga elektryczna i sportowy smartwatch. W akcji można wziąć udział jeszcze do końca roku.

Rzeszów

Pierwszy krok w kierunku połączenia ul. Wyspiańskiego z Hoffmanowej

RZESZÓW. Miasto szuka firmy, która opracuje dokumentację projektową połączenia ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej, w tym budowy wiaduktu nad torami. Wykonawca może zostać wybrany jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Uczeń rzeszowskiej szkoły sportowej w półfinale "Mam Talent"

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w półfinałowym odcinku „Mam Talent” wystąpi Bartek Ataman, uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Reklama