Rzeszów - Poniedziałek, 09.06.2025
Reklama

Pijany 19-latek uderzył autem w policyjny radiowóz

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. 19-letni mieszkaniec Rzeszowa spędził noc w izbie wytrzeźwień. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, uderzył autem w policyjny radiowóz, a następnie znieważył interweniujących funkcjonariuszy.

W niedzielę, około godz. 1:30 na ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę hyundaia, który jechał z otwartą klapą bagażnika oraz z pękniętą oponą przedniego koła.

Po zatrzymaniu, kierowca hyundaia cofnął i uderzył autem w stojący za nim radiowóz. Policjanci wyciągnęli z samochodu i zabrali mu kluczyki. Okazała się nim 19-letni mieszkaniec Rzeszowa. Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny alkohol, jednak ten nie zgodził się na badanie alkomatem. Podczas interwencji 19-latek był agresywny -  kopał i uderzał pięściami wnętrze radiowozu. Wielokrotnie znieważył też interweniujących policjantów.

Mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie pobrano mu krew, a następnie do izby wytrzeźwień. Tam poddał się badaniu na stan trzeźwości, które wykazało u niego ponad 1,5 promila.

19-latekowi zatrzymano prawo jazdy. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości,  znieważenie funkcjonariuszy oraz za spowodowanie kolizji.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. W piątek zamknięte ulice w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Kto zaprojektuje parking przy ul. Krzyżanowskiego? Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ma powstać tam 39 miejsc parkingowych. Przetarg potrwa do końća sierpnia.

Rzeszów

Sinice na rzeszowskiej Żwirowni. Wprowadzono zakaz kąpieli

RZESZÓW. Kąpielisko pozostaje zamknięte do odwołania.

Rzeszów

[FOTO] Przebudowa układu dróg w śródmieściu Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa budowa ronda w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału ZUS. Jest to jeden z ostatnich etapów większej inwestycji, jaką jest przebudowa układu dróg w centrum Rzeszowa.

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. Ponad 150 km ścigania [PROGRAM]

PODKARPACIE. Na zawodników czeka 11 wymagających, asfaltowych odcinków specjalnych o łącznej długości 152 kilometrów, podzielonych na dwa etapy.

Rzeszów

Tour de Pologne w Rzeszowie. W środę utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Niektóre ulice będą całkowicie zamknięte już od godz. 9:00 do późnego popołudnia. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Wypadek na ul. Sikorskiego. Zderzyły się cztery samochody

RZESZÓW. Ranna została 33-letnia koboeta. 

Rzeszów

Wsparcie wymiany kotłów na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego. Rusza kolejny nabór wniosków

RZESZÓW. 1 sierpnia rozpocznie się uzupełniający nabór wniosków o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła na terenie Rzeszowa i sąsiednich gmin. 

Reklama