Poczta Polska prosi o dane mieszkańców. Prezydent Rzeszowa odmówił
Dodano: 23.04.2020 r.
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Samorządy w całej Polscy otrzymują maile od Poczty Polskiej z prośbą o przekazanie „danych ze spisu wyborców”. Taka wiadomość trafiła również do rzeszowskiego magistratu. Prezydent Rzeszowa odmówił udzielenia tych informacji.
Poczta Polska przygotowuje się do wyborów korespondencyjnych i rozsyła „tajemnicze” maile do samorządów. Dziś rano na skrzynkę Urzędu Miasta Rzeszowa wpłynęła wiadomość od Poczty Polskiej, z prośbą o udostępnienie danych mieszkańców, w tym m.in.: imienia, nazwiska i dokładnego adresu. „Dane te są szczególnie wrażliwe i podlegają ochronie prawnej.” – zaznacza Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy Prezydenta.
Wiele wątpliwości budzi forma, w jakiej Poczta Polska zwróciła się z taką prośbą. „przeszedł mail podpisany „Poczta Polska”, bez żadnego nazwiska (traktujemy go w tej formie jako anonim), w którym to rzekoma poczta prosi nas o udostępnienie danych osobowych mieszkańców na potrzeby wyborów prezydenckich.” – dodaje Maciej Chłodnicki.
Tadeusz Ferenc, podobnie zresztą jak wielu włodarzy innych miast, odmówił udzielenia tych informacji.
RZESZÓW. Za nami 24. edycja Podkarpackiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. W sobotę, 5 sierpnia zabytkowe pojazdy można było podziwiać na rzeszowskim Rynku. Mamy dla Was porcję zdjęć z konkursu elegancji.
RZESZÓW/JASIONKA. Ponad 120 tys. podróżnych skorzystało z oferty Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka w lipcu. To wynik o 15 procent lepszy od poprzedniego, osiągniętego w czerwcu br.
RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ścieżki pieszo-rowerowe po obu stronach ul. Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli. Umowa ma zostać podpisana w połowie sierpnia.
RZESZÓW. Tegoroczna edycja festiwalu skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, dla których zostały przygotowane konkurencje takie jak zawody na Pumptracku na osiedlu Baranówka oraz zawody MTB na rzeszowskich Bulwarach.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz