Rzeszów - Sobota, 08.11.2025
Reklama

Podawali się za funkcjonariuszy CBŚP. Ilu mieszkańców Rzeszowa udało im się oszukać?

Dodano: 21.02.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciło troje mieszkańców Rzeszowa. Zostali oszukani przez przestępców podających się za funkcjonariuszy. Do pokrzywdzonych zadzwonił mężczyzna, który podał się za funkcjonariusza CBŚP prowadzącego akcję przeciwko oszustom.

Do oszustw doszło w poniedziałek, wtorek i w środę. W przypadku tych przestępstw mechanizm działania sprawców był taki sam. Do pokrzywdzonych, na telefon stacjonarny, zadzwonił mężczyzna, który podał się za funkcjonariusza CBŚP. Zapytał dlaczego nie stawili się na wezwanie do komendy. Następnie fałszywy policjant poinformował, że uczestniczy w działaniach przeciwko oszustom wyłudzającym kredyty na podrobione dowody osobiste, a ich oszczędności są zagrożone.

Poprosił o pomoc w ujęciu sprawców. Aby rozwiać wątpliwości polecił, nie przerywając połączenia, potwierdzić jego dane dzwoniąc do dyżurnego komendy wojewódzkiej. Oczywiście takie sprawdzenie potwierdziło wiarygodność rozmówcy. Gdy troje mieszkańców Rzeszowa zgodziło się pomóc, dalsze rozmowy prowadzone były przez telefony komórkowe.
Reklama
Następnie pokrzywdzeni kierując się przekazywanymi im instrukcjami, w placówkach kilku banków podjęli oszczędności i przekazali je wskazanemu przez rozmówcę mężczyźnie. Po przekazaniu pieniędzy mieli w domu zaczekać na policjantów, którzy sporządzą protokół i zwrócą pieniądze. W tym czasie pokrzywdzeni mieli z nikim o sprawie nie rozmawiać.

Przez cały czas sprawcy utrzymywali z nimi połączenie. Niestety pokrzywdzeni za późno zorientowali się, że zostali oszukani. W każdym z tych przypadków policja została powiadomiona dopiero po przekazaniu pieniędzy oszustom.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Odwołano sobotnią zbiórkę elektrośmieci w Rzeszowie

RZESZÓW. Zbiórka elektrośmieci miała się odbyć przy Bi1 oraz E. Leclerc. 

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów otwiera sezon dwiema porażkami

RZESZÓW. MVP spotkania został Nicolas Szerszeń.

Rzeszów

Dwie mieszkanki Rzeszowa okradzione. Mężczyźni podawali się za pracowników wodociągów

RZESZÓW. Mężczyźni podawali się za pracowników sprawdzających instalację wodną.

Rzeszów

Podkarpacie jest gotowe na zimę

RZESZÓW, PODKARPACIE. Przedstawiciele poszczególnych służb informowali, że wszelkie przygotowania do zimy dobiegły końca.

Rzeszów

Gala XVIII edycji Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2019 już 28 listopada

Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Promocji Biznesu, które w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia działalności. 

Rzeszów

Iluminacje świąteczne w Rzeszowie. Pojawiły się dwie oferty na dostawę dekoracji

RZESZÓW. Zwycięzca przetargu ma obowiązek zamontować wszystkie iluminację do 30 listopada br., zaś ich demontaż musi nastąpić w terminie do 14 lutego 2020 roku.

Rzeszów

Straż Miejska w Rzeszowie zmienia lokalizacje. W planach przeniesienie innych wydziałów

RZESZÓW. Na Straż Miejską w Rzeszowie czeka przeprowadzka. Ich siedziba zostanie przeniesiona bliżej rzeszowskiego Rynku.

Rzeszów

4 mln wsparcia dla Podkarpackiego Centrum Innowacji. Grant dla projektu dot. walki z nowotworem

RZESZÓW. Łącznie do programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji zgłoszono 103 wnioski.

Reklama