Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

„Pokaż serce – Oddaj krew”. Już za kilka dni startuje Wampiriada

Dodano: 30.04.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Pierwsza z trzech zbiórek odbędzie się w kampusie Uniwersytetu Rzeszowskiego na al. Rejtana. W trakcie „Wampiriady” odbędą się także konsultacje dietetyczne oraz badanie wzroku. Ponadto dla darczyńców przygotowano upominki.

Na miejsce akcji przyjeżdża mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Studenci oraz wszyscy chętni po rejestracji oddają 450 ml krwi. Po zabiegu dawcy otrzymują 9 czekolad oraz nagrody i upominki ufundowane przez partnerów akcji.

Wampiriada w przeciągu ostatnich lat systematycznie się rozwija i cieszy się uznaniem. Odpowiada ona na nieustający niedobór krwi, która niejednokrotnie poprzez transfuzję ratuje ludzkie życie. Oprócz samej zbiórki skupia się także na społecznej akcji uświadamiającej potrzebę oddawania krwi oraz budowania pożądanej postawy obywatelskiej.

Będzie to 8. edycja w Rzeszowie. Podczas siedmiu akcji, zarejestrowano ponad 900 osób, a w trakcie poprzedniej trzydniowej blisko 200 osób. Wampiriada jest projektem ogólnopolskim, odbywa się w ponad 70 ośrodkach akademickich, takich jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Katowice, Łódź, Szczecin, Tarnów.
Reklama
Wydarzenie organizowane jest przez Niezależne Zrzeszenie Studentów - to największa Polska organizacja studencka, która działa już od ponad 30 lat. Zrzesza ponad 1000 aktywnych członków w całym kraju, realizujących szereg inicjatyw społecznych zarówno o charakterze regionalnym jak i ogólnokrajowym.

W trakcie trwania akcji, dla osób, które oddadzą krew poza standardowymi czekoladami i zwolnieniem przygotowane zostaną upominki ufundowane przez partnerów akcji takie jak np. koszulki z logiem naszej akcji, vouchery, bony zniżkowe oraz inne ciekawe gadżety.

Warto nadmienić, że przez trzy dni, w których trwać będzie akcja, odbędą się również bezpłatne konsultacje dietetyczne oraz badanie wzroku.

Program akcji:
 
  • 08.05. 2019 (08.00 - 13.00) – al. Rejtana 16c, kampus Uniwersytetu Rzeszowskiego, parking między budynkami A0 i A1;
  • 28.05.2019 (08.00 - 13.00) – ul. Ćwieklińskiej 2, kampus Uniwersytetu Rzeszowskiego na Zalesiu, budynek D1;
  • 05.06.2019 (08.00 - 13.00) - Kino Helios, Al. Powstańców Warszawy 14, obok kampusu PRz.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przerwa serwisowa w ZTM. W piątek i w sobotę utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Jak poinformował rzeszowski ZTM, 12 i 13 listopada, z powodu konserwacji systemów, nieczynny będzie cały system obsługi informatycznej pasażerów.

Rzeszów

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21. Będą nowe sale lekcyjne i hala sportowa

RZESZÓW. Ruszył przetarg na rozbudowę i przebudowę rzeszowskiej Szkoły Podstawowej nr 21. Do skrzydła szkoły dobudowany zostanie nowy budynek, w którym znajdzie się m.in. dziesięć sal dydaktycznych i nowa biblioteka. Powstanie też...

Rzeszów

Trwa rozbudowa ulicy Potockiego

RZESZÓW. Trwają prace przy rozbudowie ul. Potockiego (os. Załęże). Aktualnie roboty dotyczą poszerzenia drogi, budowy kanalizacji deszczowej oraz konstrukcji chodników.

Rzeszów

Rzeszów miastem przyjaznym dla pszczół

RZESZÓW. Rzeszów, wraz z miastami partnerskimi, przystąpił do projektu, którego celem jest promocja pro-pszczelich postaw wśród mieszkańców.

Rzeszów

Ulica Lubelska będzie rozbudowana. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na budowę 5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 878.

Rzeszów

Świąteczne miasteczko już w grudniu na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. ​Trwają przygotowania do otwarcia świątecznego miasteczka, które stanie na rzeszowskim rynku już 4 grudnia. Poszukiwani są wystawcy.

Rzeszów

Ruszyła budowa przystanku kolejowego Rzeszów Dworzysko

RZESZÓW. Rozpoczęto prace przy budowie przystanku Rzeszów Dworzysko na trasie Rzeszów – Dębica. PKP przygotuje też 14 nowych przystanków dla Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Miejskie bieganie w Święto Niepodległości

RZESZÓW. Już po raz dziewiąty rzeszowianie pobiegną w Narodowe Święto Niepodległości. Odbędzie się też akcja charytatywna „Biegnę dla”.

Reklama