Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

„Pokaż serce – Oddaj krew”. Już za kilka dni startuje Wampiriada

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Pierwsza z trzech zbiórek odbędzie się w kampusie Uniwersytetu Rzeszowskiego na al. Rejtana. W trakcie „Wampiriady” odbędą się także konsultacje dietetyczne oraz badanie wzroku. Ponadto dla darczyńców przygotowano upominki.

Na miejsce akcji przyjeżdża mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Studenci oraz wszyscy chętni po rejestracji oddają 450 ml krwi. Po zabiegu dawcy otrzymują 9 czekolad oraz nagrody i upominki ufundowane przez partnerów akcji.

Wampiriada w przeciągu ostatnich lat systematycznie się rozwija i cieszy się uznaniem. Odpowiada ona na nieustający niedobór krwi, która niejednokrotnie poprzez transfuzję ratuje ludzkie życie. Oprócz samej zbiórki skupia się także na społecznej akcji uświadamiającej potrzebę oddawania krwi oraz budowania pożądanej postawy obywatelskiej.

Będzie to 8. edycja w Rzeszowie. Podczas siedmiu akcji, zarejestrowano ponad 900 osób, a w trakcie poprzedniej trzydniowej blisko 200 osób. Wampiriada jest projektem ogólnopolskim, odbywa się w ponad 70 ośrodkach akademickich, takich jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Katowice, Łódź, Szczecin, Tarnów.
Reklama
Wydarzenie organizowane jest przez Niezależne Zrzeszenie Studentów - to największa Polska organizacja studencka, która działa już od ponad 30 lat. Zrzesza ponad 1000 aktywnych członków w całym kraju, realizujących szereg inicjatyw społecznych zarówno o charakterze regionalnym jak i ogólnokrajowym.

W trakcie trwania akcji, dla osób, które oddadzą krew poza standardowymi czekoladami i zwolnieniem przygotowane zostaną upominki ufundowane przez partnerów akcji takie jak np. koszulki z logiem naszej akcji, vouchery, bony zniżkowe oraz inne ciekawe gadżety.

Warto nadmienić, że przez trzy dni, w których trwać będzie akcja, odbędą się również bezpłatne konsultacje dietetyczne oraz badanie wzroku.

Program akcji:
 
  • 08.05. 2019 (08.00 - 13.00) – al. Rejtana 16c, kampus Uniwersytetu Rzeszowskiego, parking między budynkami A0 i A1;
  • 28.05.2019 (08.00 - 13.00) – ul. Ćwieklińskiej 2, kampus Uniwersytetu Rzeszowskiego na Zalesiu, budynek D1;
  • 05.06.2019 (08.00 - 13.00) - Kino Helios, Al. Powstańców Warszawy 14, obok kampusu PRz.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska i WSIiZ zajmą się wdrażaniem systemów teleinformatycznych i e-usług

RZESZÓW. Porozumienie określa warunki współpracy pomiędzy stronami  w zakresie  wdrażania systemów teleinformatycznych i e-usług.

Rzeszów

Nocny wypadek na ul. Dąbrowskiego. Trzy osoby ranne, sprawca uciekł

Stan jednej z poszkodowanych osób jest poważny.

Rzeszów

18-latek sprzedawał rzeczy, których nie miał. Od 35 osób wyłudził łącznie 33 tys. zł

RZESZÓW.  Za popełnienie zarzucanego czynu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

13 października obchodzimy XIX Dzień Papieski. Plan obchodów w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. 

Rzeszów

Przy ul. Jagiellońskiej zraniono dwie osoby nożem. Jedna z nich jest w ciężkim stanie

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem o godz. 20.40 na ul. Jagiellońskiej.

Rzeszów

Kongres 590. List intencyjny ws. drugiej linii technologicznej w rzeszowskiej spalarni śmieci

RZESZÓW. Planowany projekt zwiększy wydajność rzeszowskiej spalarni ze 100 tys. do 180 tys. ton rocznie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie najnowocześniejsza w Europie baza obsługi technicznej samolotów

RZESZÓW. Od 2022 roku w bazie będą serwisowane samoloty wąsko i szerokokadłubowe z całego świata.

Rzeszów

Muzeum Dobranocek z szansą na ogólnopolską nagrodę

RZESZÓW. Na Muzeum Dobranocek możemy głosować do 10 października.

Reklama