Pola Nadziei. Zasadzą żonkile w Parku Papieskim w szczytnym celu
Dodano: 05.10.2022 r.
fot. Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie
RZESZÓW. W poniedziałek, 10 października o godzinie 12:00 w Parku Papieskim w Rzeszowie, Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci zainicjuje 3 edycję akcji "Pola Nadziei". W tegoroczną edycję akcji zaangażowało się 25 placówek oświatowych z terenu Rzeszowa oraz 58 z innych miejscowości województwa podkarpackiego.
"Pola Nadziei" to ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu szerzenie edukacji hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży na terenie województwa podkarpackiego. Każdego roku jesienią sadzone są cebulki żonkila. Wiosną gdy kwiaty zakwitną są wręczane ludziom dobrego serca za wolne datki do puszek na rzecz działalności Hospicjum.
Tegoroczna, 3 edycja akcji zostanie zainicjowana 10 października o godzinie 12:00 w Parku Papieskim w Rzeszowie, w okolicy pomnika Jana Pawła II. Sadzenie cebulek żonkili uświetni swoją obecnością Biskup Rzeszowski Jan Wątroba.
Z kolei ok godz. 12:30, tuż po sadzeniu, obędzie się konferencja prasowa z udziałem konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie opieki paliatywnej i hospicyjnej pana lek. med. Daniela Popiela. W konferencji wezmą również udział reprezentanci hospicjów dla dzieci oraz hospicjów dla dorosłych.
Zarząd lotniska w Jasionce podsumował miniony miesiąc, pierwszy od początku pandemii, w którym odbywały się regularne loty międzynarodowe. Obsłużono blisko 23 tysiące pasażerów.
RZESZÓW. Modernizacja stacji Rzeszów Główny zbliża się powoli ku końcowi. Jeszcze w tym miesiącu będzie można skorzystać z trzeciego peronu oraz podziemnego przejścia. Na jesieni zostaną uruchomione windy i schody ruchome.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz