Rzeszów - Wtorek, 19.08.2025
Reklama

Połączenie al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą coraz bliżej realizacji

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Projekt połączenia al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą jest już prawie gotowy. Ratusz po wakacjach chce się starać o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

Zarówno budowa obwodnicy południowej jak i połączenia al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą może okazać się kwestią kluczową, jeżeli mówimy o rozładowaniu korków na ulicach Rzeszowa.

Sama inicjatywa związana z utworzeniem Wisłokostrady rozpoczęła się już dużo wcześniej, a jedną z jej części było m.in. wykonanie przedłużenia al. Rejtana, której aktualnie nadano nazwę ul. Dworaka. Kolejna część inwestycji to właśnie połączenie Rejtana-Ciepłownicza, która wiąże się z budową dwujezdniowej drogi (po dwa pasy ruchu) o długości około 1 420 m wraz z budową odwodnienia i oświetlenia ulicznego oraz budową obustronnych chodników i ścieżek rowerowych oddzielonych od jezdni pasami zieleńca szerokości 3,5 m.

Roboty wiążą się także z przebudową ul. Ciepłowniczej na długości około 250 m z przebudową jednostronnego chodnika i ścieżki rowerowej. Co więcej na ulicy znajdzie się również rondo. W ramach zadania zostanie wybudowana estakada nad linią kolejową o długości około 370 m, oraz dobudowa pod drugą jezdnię mostu na potoku Młynówka długości około 20 m.
Reklama
„Kończymy projekt i będziemy się starać zaraz po wakacjach o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej” – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Utworzenie Wisłostrady zakłada również rozbudowę ul. Gen. Maczka do przekroju dwujezdniowego z obustronnymi chodnikami i ścieżkami rowerowymi oddzielonymi od jezdni zieleńcami o szerokości 3,5 m oraz przebudową skrzyżowania z sygnalizacją świetlną ul. Lubelskiej i ul. Siemiradzkiego.

Połączenie al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą (II etap inwestycji) wyceniono w wieloletniej prognozie finansowej miasta na kwotę prawie 104 mln zł.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragiczny wypadek na budowie. Nie żyje dwóch mężczyzn

RZESZÓW. Dwóch mężczyzn spadło z rusztowania na budowie przy ul. Bałtyckiej w Rzeszowie. Ponieśli śmierć na miejscu. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.

Rzeszów

Kontrole Policji i Straży Miejskiej w autobusach MPK

RZESZÓW. Pasażerowie MPK nie przestrzegają obowiązujących obostrzeń. Prezydent Rzeszowa reaguje.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto poradnię dla ozdrowieńców z Covid-19

RZESZÓW. To jedyna w regionie i jedna z pierwszych w kraju tego typu poradnia. Będzie funkcjonowała na terenie Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.

Rzeszów

Worki na odpady zielone w automatach

RZESZÓW. Mieszkańcy, którym brakło worków na odpady zielone, mogą je dokupić w automatach, w których sprzedawane są środki ochrony osobistej.

Rzeszów

Nowy gmach Sądu Okręgowego będzie gotowy za 5 lat

RZESZÓW. Akt notarialny dotyczący przejęcia przez Ministerstwo Sprawiedliwości działki przy ul. Zielonej i Granicznej ma być podpisany w ciągu miesiąca.

Rzeszów

Budynek Straży Miejskiej przy ul. Targowej do remontu

RZESZÓW. Ratusz prowadzi postępowanie przetargowe, którego celem jest wyłonienie projektanta, który zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej budynku, znajdującego się przy ul. Targowej 1.

Rzeszów

Wracają loty międzynarodowe z Rzeszowa. Pierwsze samoloty już wystartowały

RZESZÓW/JASIONKA. Od 1 lipca Ryanair wznowił loty do Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, od 3 lipca startują wakacyjne połączenia LOT’u.  Dzisiaj wystartowały pierwsze samoloty do  Londynu oraz Manchesteru.

Rzeszów

Dwa wypadki z udziałem pieszych w powiecie rzeszowskim. W jednym z nich ucierpiał 6-latek

Rzeszowscy policjanci badają okoliczności wypadków z udziałem pieszych, do których doszło wczoraj na terenie powiatu rzeszowskiego. 

Reklama