Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Połączenie ul. Wierzbowej z ul. Kopisto będzie realizowane w przyszłym roku

Dodano: 21.10.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prace budowlane ruszą najwcześniej w pierwszym kwartale przyszłego roku. Aktualnie MZD zajmuje się projektem całej inwestycji.

Odcinek będzie niejako przedłużeniem ul. Cegielnianej i przebiegnie w rejonie pomiędzy rzeką Wisłok i Wojewódzkim Zespołem Specjalistycznym przy ul. Warzywnej.

Projektowana droga ma mieć dwa pasy o szerokości 3,5 metrów. Stworzone zostanie również chodnik i ścieżka rowerowa. Wiemy również, że na ul. Wierzbowej zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Aktualnie w związku z inwestycją trwają prace projektowe, nie mniej jednak dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg informuje, że przetarg na wykonanie robót budowlanych ruszy dopiero w przyszłym roku.

„Trwają prace projektowe. Wstępnie potrwają do końca tego roku. Na początku przyszłego roku chcemy ogłosić przetarg” – informował na poniedziałkowym spotkaniu dyrektorów instytucji miejskich z prezydentem Andrzej Świder.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta inwestycje wyceniono na 7,2 mln zł, a jej okres realizacji zamyka się w latach 2018-2023 rok.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ryanair ogłosił letni rozkład lotów z Jasionki. 9 tras, w tym 1 nowość

RZESZÓW/JASIONKA. 9 tras, w tym nowość – Malta i więcej lotów do popularnych europejskich destynacji: Londynu, Mediolanu i Zadaru – Ryanair ogłosił letni rozkład lotów z Jasionki.

Rzeszów

W marcu rusza rekrutacja do rzeszowskich przedszkoli i szkół

RZESZÓW. Niebawem ruszy rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych szkół podstawowych. Dotyczy ona roku szkolnego 2025/2026. Poniżej harmonogram postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego, które zostanie ogłoszone, kiedy po rekrutacji właściwej...

Rzeszów

Mieszkańcy osiedla Baranówka zyskają nowe miejsce spotkań i integracji

RZESZÓW. Na osiedlu Baranówka powstanie sad owocowy z aleją wiśniową, miejscem na ognisko i paleniskiem. Zarząd Zieleni Miejskiej opracował już projekt inwestycji i prowadzi konsultacje w tej sprawie z przedstawicielami osiedla.

Rzeszów

W rzeszowskich urzędach skarbowych pojawiły się terminale płatnicze

RZESZÓW. W urzędach skarbowych przy ul. Podwisłocze 42 oraz ul. Siemieńskiego 18 mieszkańcy mogą już uiszczać opłatę skarbową za pomocą terminali płatniczych.

Rzeszów

Egzotyczne zwierzęta w hali Podpromie. W weekend odbędą się targi terrarystyczne

RZESZÓW. Niezwykłe, egzotyczne zwierzęta, w tym unikatowe gatunki, które trudno zobaczyć gdzie indziej oraz wyjątkowe rośliny, również owadożerne, będzie można podziwiać podczas powracających do Rzeszowa targów terrarystycznych Exoticarium.

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Jedna osoba ranna

RZESZÓW. 36-letnia kobieta została ranna w wypadku, do którego doszło wczoraj na ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Rzeszów

Trwa remont budynku III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Budynek III LO przechodzi dużą metamorfozę. Warta blisko 14 mln zł inwestycja zakończy się w tym roku.

Rzeszów

Boisko na osiedlu Przybyszówka zostanie rozbudowane

RZESZÓW. Trwa przetarg na wybór firmy, która zajmie się rozbudową boiska przy ul. Stadionowej na osiedlu Przybyszówka. Powstaną tam m.in. zadaszone trybuny oraz piłkochwyty.

Reklama