Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg

Dodano: 20.02.2024 r.

Na zdj. ul. Wieniawskiego / fot. Archiwum RESinet.pl
Na zdj. ul. Wieniawskiego / fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 1,4 kilometra ma mieć nowa droga, który połączy ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg na realizację tej inwestycji. Firmy mają czas na składanie ofert do 20 marca.

- Dzięki tej nowej drodze mieszkańcy osiedla Słocina, a także Zalesia będą mieli komfortowe połączenie z centrum miasta. Z ruchu odciążona zostanie m.in. ul. Paderewskiego – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Zakres inwestycji obejmuje budowę drogi o długości 1,4 km i szerokości 7 m na odcinku od skrzyżowania al. Armii Krajowej i al. Krzyżanowskiego do ul. Wieniawskiego. Po obu stronach powstaną chodniki. Wykonawca wybuduje również dwukierunkową ścieżkę rowerową. Częścią tego zadania będzie także budowa i przebudowa odwodnienia ulicznego i oświetlenia oraz budowa zatok autobusowych.
Reklama
W ramach inwestycji konieczne będzie przebudowanie fragmentów czterech ulic: Wieniawskiego na długości ok 60 m. al. Armii Krajowej na długości nieco ponad 300 metrów, al. Krzyżanowskiego na długości ok 59 m oraz ul. Powstańców Listopadowych na dł. ok 150 m.

Powstaną również dwa skrzyżowania u zbiegu nowego łącznika z ul. Wieniawskiego i z ul. Powstańców Listopadowych. Dodatkowo, ze względu na zmianę geometrii skrzyżowania, przebudowana zostanie istniejąca  sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i al. Adama Krzyżanowskiego

W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Rzeszowa na realizację inwestycji zapisano 37 mln zł. Nowa droga ma być gotowa w 2026 roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ulicę Warszawską przebuduje firma Strabag. Prace zakończą się jesienią 2023 roku

RZESZÓW. To będzie jedna z największych inwestycji, które rozpoczną się w tym roku. 

Rzeszów

Pani Beata wygrała samochód w loterii PIT-owej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Beata Płonka z Rzeszowa została właścicielką nowiutkiego Renault Clio. Samochód wygrała w loterii PIT-owej Urzędu Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Powstanie droga łącząca ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską

RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli powstanie około 400-metrowy odcinek drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z ulicą Dynowską. Miasto ogłosiło już przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Rzeszów

UNICEF wesprze Rzeszów w pomocy uchodźcom z Ukrainy

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek oraz Rashed Mustafa Sarwar, przedstawiciel UNICEF podpisali umowę o współpracy dotyczącej wsparcia miasta w pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Rzeszów

Od jesieni znów polecimy z Jasionki do Hurghady

JASIONKA. 27 października br. w siatce połączeń portu lotniczego Rzeszów-Jasionka ponownie pojawi się czarterowa trasa do Hurghady, jednego z najpopularniejszych egipskich kurortów.

Rzeszów

Szkoła i przedszkole na os. Staromieście będą rozbudowane

RZESZÓW. W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, która wybuduje halę sportową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Skrajnej w Rzeszowie.

Rzeszów

Zmiana lokalizacji punktu nadawania numerów PESEL dla uchodźców

RZESZÓW. Od 1 lipca, czyli od najbliższego piątku, punkt nadawania numerów PESEL dla uchodźców z Ukrainy będzie działał w budynku Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Okrzei 1.

Rzeszów

Latem rozpocznie się drugi etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. W tym roku w parku zostaną stworzenie nowe strefy rekreacji i zieleni.

Reklama