Rzeszów - Środa, 22.04.2026
Reklama

Połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg

Dodano: 20.02.2024 r.

Na zdj. ul. Wieniawskiego / fot. Archiwum RESinet.pl
Na zdj. ul. Wieniawskiego / fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 1,4 kilometra ma mieć nowa droga, który połączy ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg na realizację tej inwestycji. Firmy mają czas na składanie ofert do 20 marca.

- Dzięki tej nowej drodze mieszkańcy osiedla Słocina, a także Zalesia będą mieli komfortowe połączenie z centrum miasta. Z ruchu odciążona zostanie m.in. ul. Paderewskiego – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Zakres inwestycji obejmuje budowę drogi o długości 1,4 km i szerokości 7 m na odcinku od skrzyżowania al. Armii Krajowej i al. Krzyżanowskiego do ul. Wieniawskiego. Po obu stronach powstaną chodniki. Wykonawca wybuduje również dwukierunkową ścieżkę rowerową. Częścią tego zadania będzie także budowa i przebudowa odwodnienia ulicznego i oświetlenia oraz budowa zatok autobusowych.
Reklama
W ramach inwestycji konieczne będzie przebudowanie fragmentów czterech ulic: Wieniawskiego na długości ok 60 m. al. Armii Krajowej na długości nieco ponad 300 metrów, al. Krzyżanowskiego na długości ok 59 m oraz ul. Powstańców Listopadowych na dł. ok 150 m.

Powstaną również dwa skrzyżowania u zbiegu nowego łącznika z ul. Wieniawskiego i z ul. Powstańców Listopadowych. Dodatkowo, ze względu na zmianę geometrii skrzyżowania, przebudowana zostanie istniejąca  sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i al. Adama Krzyżanowskiego

W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Rzeszowa na realizację inwestycji zapisano 37 mln zł. Nowa droga ma być gotowa w 2026 roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Można zgłaszać projekty do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2027

RZESZÓW. Ruszyła najnowsza, 14. już edycja Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Kwota zarezerwowana na projekty mieszkańców wynosi 15,7 mln zł. Propozycje można zgłaszać do 29 marca 2026 r.

Rzeszów

Stracił panowanie nad oplem, uderzył w słup i staranował ogrodzenie. 47-latek miał blisko 1,4 promila

RZESZÓW. Do 3 lat pozbawienia wolności oraz duża kara finansowana grozi 47-letniemu kierowcy, który będąc pod wpływem alkoholu, wsiadł za kółko, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w słup energetyczny i staranował ogrodzenie...

Rzeszów

Bezpieczniej na lotnisku w Jasionce. Zakupiono nowoczesne pojazdy ratowniczo-gaśnicze

JASIONKA. Lotnisko w Jasionce wzbogaciło się o nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy. Inwestycja, współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, znacząco podniesie poziom ochrony przeciwpożarowej portu lotniczego oraz regionu.

Rzeszów

Kompletnie pijana kobieta wjechała w bariery na parkingu B1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali 40-letnią kobietę, która Hondą Civic wjechała w bariery energochłonne na terenie parkingu przy hipermarkecie B1 w Rzeszowie. Okazało się, że kierująca miała ponad 3,6 promila.

Rzeszów

Postęp prac na budowie parkingu piętrowego z lądowiskiem przy szpitalu „na górce” [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na terenie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, trwa budowa piętrowego parkingu z lądowiskiem dla śmigłowców. Inwestycja ma być gotowa do końca czerwca 2026 roku. Sprawdzamy, na jakim...

Rzeszów

Ktoś uszkodził 20 samochodów przy ul. Żwirki i Wigury. Policja prosi o pomoc

RZESZÓW. Rzeszowska policja zwróciła się z prośbą o pomoc do ewentualnych świadków zdarzenia, do którego doszło na jednym z parkingów przy ul. Żwirki i Wigury. Nieznany sprawca uszkodził lakier w 20 samochodach.

Rzeszów

Podkarpacki Bazarek wraca po zimowej przerwie

RZESZÓW. Świeże produkty prosto od lokalnych producentów – po zimowej przerwie do Parku Papieskiego wraca Podkarpacki Bazarek. Najbliższa edycja odbędzie się w sobotę, 7 marca.

Rzeszów

Jest koncepcja rozbudowy zielonej Arkadii na osiedlu Drabinianka

RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie ma już opracowaną koncepcję zagospodarowania kolejnej przestrzeni na terenach rekreacyjnych Arkadia.

Reklama