Rzeszów - Środa, 22.04.2026
Reklama

Połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg

Dodano: 20.02.2024 r.

Na zdj. ul. Wieniawskiego / fot. Archiwum RESinet.pl
Na zdj. ul. Wieniawskiego / fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 1,4 kilometra ma mieć nowa droga, który połączy ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg na realizację tej inwestycji. Firmy mają czas na składanie ofert do 20 marca.

- Dzięki tej nowej drodze mieszkańcy osiedla Słocina, a także Zalesia będą mieli komfortowe połączenie z centrum miasta. Z ruchu odciążona zostanie m.in. ul. Paderewskiego – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Zakres inwestycji obejmuje budowę drogi o długości 1,4 km i szerokości 7 m na odcinku od skrzyżowania al. Armii Krajowej i al. Krzyżanowskiego do ul. Wieniawskiego. Po obu stronach powstaną chodniki. Wykonawca wybuduje również dwukierunkową ścieżkę rowerową. Częścią tego zadania będzie także budowa i przebudowa odwodnienia ulicznego i oświetlenia oraz budowa zatok autobusowych.
Reklama
W ramach inwestycji konieczne będzie przebudowanie fragmentów czterech ulic: Wieniawskiego na długości ok 60 m. al. Armii Krajowej na długości nieco ponad 300 metrów, al. Krzyżanowskiego na długości ok 59 m oraz ul. Powstańców Listopadowych na dł. ok 150 m.

Powstaną również dwa skrzyżowania u zbiegu nowego łącznika z ul. Wieniawskiego i z ul. Powstańców Listopadowych. Dodatkowo, ze względu na zmianę geometrii skrzyżowania, przebudowana zostanie istniejąca  sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i al. Adama Krzyżanowskiego

W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Rzeszowa na realizację inwestycji zapisano 37 mln zł. Nowa droga ma być gotowa w 2026 roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM planuje uruchomić nową linię autobusową przez Wisłokostradę

RZESZÓW. W związku z otwarciem Wisłokostrady, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie planuje uruchomienie nowej linii, która dzięki nowej drodze lepiej skomunikuje osiedla Budziwój i Biała z osiedlem Gen. Andersa.

Rzeszów

Ul. Robotnicza do rozbudowy. Powstanie blisko kilometrowa ścieżka rowerowa

RZESZÓW. Blisko kilometrowa ścieżka rowerowa, oświetlenie, przebudowa skrzyżowań i budowa kanalizacji deszczowej - m.in. takie zmiany zostaną wprowadzone w ramach przebudowy ul. Robotniczej na osiedlu Zalesie.

Rzeszów

Wisłokostrada udostępniona kierowcom. Zobacz filmik z przejazdu nową drogą

RZESZÓW. 17 lutego 2026 roku o godz. 11:00 odbyło się oficjalne otwarcie jednej z największych inwestycji drogowych zrealizowanych w ostatnich latach w Rzeszowie. Do użytku kierowców oddano Wisłokostradę, czyli drogą łączącą al....

Rzeszów

Prawie 70 tys. pasażerów w styczniu w Jasionce

RZESZÓW. 69 543 - tyle pasażerów obsłużył Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów w pierwszym miesiącu 2026 roku. To wzrost o nieco ponad 3 procent względem stycznia ubiegłego roku.

Rzeszów

Wielka inwestycja drogowa zakończona. 17 lutego otwarcie Wisłokostrady

RZESZÓW. Jedna z największych inwestycji drogowych ostatnich lat realizowanych w Rzeszowie dobiegła końca. We wtorek, 17 lutego odbędzie się oficjalne otwarcie tzw. Wisłokostrady, czyli drogi, która połączyła aleję Rejtana z ulicą Ciepłowniczą.

Rzeszów

Wmurowano kamień węgielny pod budowę PCLA. Wykonano już 65 proc. prac

RZESZÓW. W piątek na budowie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki odbyła się uroczystość wmurowania symbolicznego kamienia węgielnego. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, na czele z prezesem Sebastianem Chmarą.

Rzeszów

Rzeszów walczy ze śniegiem. Najnowszy raport z akcji „Zima”

RZESZÓW. Intensywne opady śniegu, które rozpoczęły się w nocy z 13 na 14 lutego, postawiły w gotowości miejskie służby w Rzeszowie. Ratusz przekazał raport z dzisiejszych działań.

Reklama