Rzeszów - Niedziela, 29.03.2026
Reklama

Polecimy z Rzeszowa do Szczecina

Dodano: 06.07.2020 r.

fot. PLL LOT
fot. PLL LOT
RZESZÓW. Już wkrótce lotnisko w Jasionce poszerzy swoją ofertę o loty do Szczecina.
 
Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji  udało się uruchomić lotnicze połączenie z Rzeszowa do Gdańska realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Inauguracja odbyła się 20 czerwca.
 
Loty do Gdańska odbywają się raz w tygodniu, w każdą sobotę. Samolot wylatuje z Gdańska o godz. 13:20 i ląduje w Rzeszowie o godz. 14:40. Z Rzeszowa samolot startuje o godzinie 15:40, aby wylądować w Gdańsku o godz. 17:05.
 
Od 16 lipca pasażerowie LOT’u będą mogli również polecieć bezpośrednio z Rzeszowa do Szczecina. Samoloty na tej trasie będą latały dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki.
 
Od 20 czerwca uruchomione zostało połączenie z Gdańskiem, które cieszy się dużym zainteresowaniem podróżnych. Natomiast 16 lipca wystartują samoloty na trasie Rzeszów-Szczecin. To zupełnie nowe połączenie, które realizowane będzie 2 razy w tygodniu i najbliższych dniach zostanie umieszczone w systemach rezerwacyjnych PLL LOT. Zwiększona zostanie także ilość rotacji między Rzeszowem a Warszawą dając możliwość połączenia naszego lotniska z kolejnymi portami regionalnymi w kraju-. - informuje A.Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.
 
Reklama
Uruchomienie nowego połączenia zbiegło się w czasie ze startem akcji promocyjnej województwa podkarpackiego pod nazwą #CzasNaPodkarpackie. Kampania ma na celu promocję regionalnych atrakcji turystycznych. W akcji uczestniczy kilkadziesiąt instytucji kultury oraz firm z branży turystycznej.
 
Aktualnie Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka oferuje regularne, codzienne połączenia do Warszawy, (4 razy w tygodniu) do Londynu, (2-3 razy w tygodniu) Manchesteru, Bristolu, East Midlandsi Dublina. W sezonie letnim realizowane są cotygodniowe połączenia Gdańska, Zadaru, Salonik, Burgas oraz Barcelony. Od 17 lipca narodowy przewoźnik planuje uruchomienie dwóch połączeń tygodniowo do Szczecina.  (pn, czw). Regularne loty z Jasionki obsługują przewoźnicy: PLL LOT i Ryanair. Trwają rozmowy z przewoźnikiem Lufthansa aby przywrócić połączenia do Monachium.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ciąg dalszy walki z komarami i kleszczami w Rzeszowie

​RZESZÓW. W dniach 21 i 22 lipca od godz. 19:00 w Rzeszowie przeprowadzony zostanie drugi zabieg zwalczania komarów i kleszczy. Pierwsza akcja odbyła się na przełomie czerwca i lipca.

Rzeszów

Rzeszowski oddział ZUS organizuje dyżur dot. emerytur

RZESZÓW. Rzeszowski Oddział ZUS organizuje kolejny telefoniczny dyżur ekspercki. Tym razem dot. emerytur.

Rzeszów

Elektrycznym pociągiem z Rzeszowa do Warszawy i Lublina

Na linii kolejowej Ocice – Rzeszów montowana jest sieć trakcyjna. Na 25 km już rozwieszono przewody. Elektryfikacja trasy zapewni atrakcyjne połączenia kolejowe w regionie oraz ze stolicy Podkarpacia do Warszawy i Lublina. 

Rzeszów

WSIiZ wprowadza nauczanie hybrydowe

RZESZÓW. Nowy rok akademicki na WSIiZ będzie inny niż poprzednie lata. Uczniowie będą studiować w systemie hybrydowym.

Rzeszów

Przy Szkole Podstawowej nr 18 powstanie park doświadczeń

RZESZÓW. Na terenie szkoły powstanie m.in. panel muzyczny, kołyska Newtona, wir wodny oraz ksylofon.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc interweniuje u premiera ws. podwyżki cen ciepła

RZESZÓW. W piśmie skierowanym do premiera, prezydent Rzeszowa zarzuca państwowej spółce monopolistyczne praktyki.

Rzeszów

"Pokój dla Żaka". Rusza coroczna akcja Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej oferuje pomoc w znalezieniu zakwaterowania dla studentów.

Rzeszów

Trwają remonty na terenie rzeszowskiej elektrociepłowni

RZESZÓW. „Prowadzone przez nas remonty zagwarantują ciągłość i bezpieczeństwo produkcji oraz dostaw energii i ciepła dla Rzeszowa.”

Reklama