Rzeszów - Czwartek, 12.03.2026
Reklama

Policja apeluje o ostrożność. W jeden dzień – pięć wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu

Dodano: 17.10.2025 r. / Redakcja

Wypadek na al. Armii Krajowej / fot. RESinet.pl
Wypadek na al. Armii Krajowej / fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Tylko wczoraj policjanci z rzeszowskiej drogówki interweniowali w związku z pięcioma wypadkami drogowymi. We wszystkich przypadkach poszkodowanymi byli niechronieni uczestnicy ruchu – piesi, rowerzyści oraz osoby poruszające się na hulajnogach.

Do pierwszego zdarzenia doszło po godz. 9:00 na ul. Towarnickiego w Rzeszowie. Wstępne ustalenia wskazują, że 25-letnia kobieta kierująca mercedesem potrąciła 71-letniego pieszego. W wyniku wypadku senior trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Kolejny wypadek miał miejsce po godz. 14:00 w Malawie. Ośmioletnia dziewczynka wbiegła na jezdnię i została potrącona przez opla, którym kierowała 28-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego. Poszkodowane dziecko z obrażeniami trafiło do szpitala. Kierująca oplem była trzeźwa.

Kilkanaście minut później, na al. Armii Krajowej w Rzeszowie, doszło do zderzenia hyundaia, którym kierowała 38-letnia mieszkanka miasta, z 12-letnim chłopcem jadącym na hulajnodze. Dziecku udzielono pomocy medycznej.

Przed godz. 17:00 w Nienadówce samochód potrącił rowerzystkę. Jak przekazała policja, 77-letnia kobieta, kierująca jednośladem, podczas włączania się do ruchu prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa kierowcy peugeota. Seniorka doznała obrażeń i została przewieziona do szpitala. 40-letni kierowca peugeota był trzeźwy. Od rowerzystki pobrano krew do badań.

Do ostatniego z wypadków doszło w Tyczynie. 28-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego, kierująca bmw, jadąc lewym pasem ul. Grunwaldzkiej w kierunku centrum miasta, podczas omijania na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 20-letnią kobietę przechodzącą z prawej na lewą stronę. Ranna piesza została przewieziona karetką do szpitala. Zarówno kierująca bmw, jak i piesza były trzeźwe.

Rzeszowska policja podkreśla, że obrażenia wszystkich poszkodowanych nie były poważne, i apeluje do uczestników ruchu o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie szczególnej ostrożności.

Reklama
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów z wyróżnieniami za oświetlenie dróg i terenów publicznych

RZESZÓW. Konkurs organizowany jest przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego.

Rzeszów

W lipcu remont wiaduktu nad ul. Batorego. ZTM czeka na propozycje objazdów dla autobusów

RZESZÓW. Na czas prowadzonych prac ulica ta będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Rzeszów

Od 1 kwietnia nowa, pilotażowa linia autobusowa na Zalesiu

RZESZÓW. Połączenie jest odpowiedzią na propozycję Rady Osiedla Zalesie.

Rzeszów

Pożar w Auchan w Krasnem. Ewakuowano 400 osób, jedna osoba z obrażeniami

RZESZÓW. Na miejsce pożaru skierowano pięć zastępów straży pożarnej.

Rzeszów

Jak zarządzać sobą w czasie? Poznaj projekt szóstki uczniów z II i I LO w Rzeszowie

RZESZÓW. Projekt społeczny „Zawsze na Czasie” został zrealizowany w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Rzeszów

Ewakuacja w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie. Przyszła koperta z białym proszkiem i informacją o bombie

RZESZÓW. Aktualnie czynności związane ze sprawdzeniem budynku prowadzą policyjni pirotechnicy.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów kończy rundę zasadniczą zwycięstwem 3-1

RZESZÓW. Statuetkę MVP otrzymał Bartłomiej Lemański.

Reklama